آتلیه معین کرج   
 استودیو تخصصی کودک

خدمات عکاسی پروفایل چیست؟

عکاسی پروفایل یک عکاسی ساده نیست بلکه رمزها و حرف هایی در آن نهفته است. در واقع عکس پروفایل بیانگر خصوصیات فردی، اخلاقیات و افکار سوژه است. به شکل معمول فاصله های کانونی که برای این نوع عکاسی استفاده می شود به دلیل بار روانی که این نوع عکس ها دارند دو برابر حالات نرمال است. در این نوع عکاسی به علت کاهش عمیق میدان وضوح به جای استفاده از لنزهای واید و نرمال از لنزهای تله بلند استفاده شود که کارایی آن ها چهار برابر لنزهای نرمال است.

عکاسی پروفایل بهتر است با دیافراگم باز یا عمق میدان کم انجام بگیرد. این امر باعث می شود که پس زمینه محو شود و سوژه با تاکید بیشتری مشاهده شود. در حقیقت یکی از دشوارترین روش های عکاسی به شمار می رود.

کعرفی عکاسی پروفایل - ofishyar
این عکس ها می توانند بازگو کننده ی شخصیت افراد باشند

چگونه یک عکس مناسب برای پروفایل بگیریم؟

عکس پروفایل باید از ظاهری طبیعی برخوردار باشد به این دلیل که این نوع گویای شخصیت سوژه است. برای رسیـدن به حد استانداردهای این نوع از عکاسی تمرین و پشتکار زیادی نیاز است. عکاسی پروفایل در محیط های باز و بستـه انجام می گیرد. بیشترین طرفداران این شیوه ی عکاسی جوانان هستند که تمایل دارند عکس ها را به شکل اسپرت، فانتزی و …. بیاندازند. امروزه آتلیه های حرفه ای در پاسخ به این نیاز متقاضیان دکورهایی را در محیط های بستـه ی آتلیه و فضای باز ایجاد کرده اند.

امروزه عکس پروفایل در دنیای مجازی به عنوان یک وجه مشترک میان همه کاربران این فضا تبدیل شـده است. بر اساس اصول روانشناسی این عکس ها می توانند بازگو کننده ی شخصیت افراد باشند. از دیدگاه دیگر افراد تمایل دارند که عکس پروفایل آن ها بسیار زیبا باشد. به همین دلیل آتلیه های عکاسی در کنار خدمات قدیمی خود امکان گرفتـن عکس پروفایل به شکل حرفه ای را ایجاد کرده اند. برخی افراد عقیده دارند که عکاسی پروفایل همان عکاسی پرتره است.

عروس
عکاسی خانواده
تصویر برداری پرتره و هنری
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار