بنر_معین استودیو_آفیشیار

عکاسی صنعتی چیست و چه کاربردی دارد

عکاسی صنعتی به شاخه ای از عکاسی اطلاق می شود که مهم ترین وظیفه ی آن به نمایش گذاشتن محصولات و خدمات با کیفیت به صورت دقیق و کامل می باشد. این شاخه ی عکاسی هم می تواند شامل محصولات باشد؛ هم می تواند در ارتباط با سازمان ها و کارخانه ها باشد. در این نوع عکاسی معمولا عکس ها را با استفاده از پس زمینه های ساده و نورپردازی بدون سایه می گیرند. فراموش نکنید که هدف از عکاسی صنعتی آگاه سازی مشتریان از مزایا و خصوصیات محصولات است. بنابراین باید در هنگام انجام پروژه عکاسی تمرکز خود را بر روی محصول بگذارید.

نمونه عکس صنعتی - آفیشیار
عکاسی صنعتی به دسته ای از عکاسی گفته میشود که باعث به نمایش گذاشتن هرچه بهتر محصولات میگردد.

نکات مهم برای انجام عکاسی به این سبک

این نوع عکاسی از ظرافت های خاصی برخوردار است. فراموش نکنید یک عکاس حرفه ای که در این زمینه تجربه دارد پیش از انجام هر کاری باید در جریان ایده ها و نظرات مشتریان قرار بگیرد.

نکته ی مهم تری که در عکاسی به شیوه ی صنعتی مطرح است این است که عکاسان و آتلیه ای که در این زمینه فعالیت دارند؛ باید متناسب با هر سوژه از تجهیزات مناسبی برخوردار باشند. این سبک به دسته های مختلفی تقسیم می شود ؛که هر کدام از این زیر شاخه ها ابعاد، جنس و ویژگی های مخصوص به خود را دارند. بنابراین ضروری است که ابزارهای مختلف عکاسی نظیر لنز، تجهیزات مختلف عکاسی را در دسترس داشته باشند.

عکاسان صنعتی باید در هنگام اجرای پروژه ی عکاسی از دستیاران یا کارآموزان عکاسی کمک بگیرند. در غیر این صورت نتیجه ی لازم را نخواهند گرفت. فضای مناسب در پروژه های عکسبرداری صنعتی بسیار حائز اهمیت است. در این نوع عکاسی محصولاتی با سایز بزرگ وجود دارند که باید در فضای مناسبی قرار بگیرند. دوربین مناسب یکی از فاکتورهای بسیار مهم در این زمینه به شمار می رود. عکاسان باید در ارتباط با دوربین ها اطلاعات کامل داشته باشند و بدانند از چه نوع لنزهایی برای هر سوژه استفاده کنند.  

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار