فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
پکیج طلائی عروس - استودیو معین کرج
فیلم و عکس مراسم - استودیو معین کرج
عکاسی آتلیه کودک-استودیو معین کرج
باغ عکاسی کودک شهریار
فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج

بررسی انواع کلیپ عروسی

روز عروسی شما می تواند بهترین خاطره ای باشد که برایتان خواهد ماند. از لحظه ای که تدارکات پیش از عروسیتان را می بینید، تا فیلمبرداری ها، روز عروسی، مراسم، رقص ها و…

امروزه تمام زوج ها می خواهند که این روز را زیبا و خاطره انگیز، چیزی بیشتر از تنها یک خاطره در ذهنشان داشته باشند. بنابراین به سراغ کلیپ ها و فیلم های عروسی می روند. چیزی که تا مدت زیادی بدون هیچ تغییری می ماند و حتی می توانند بعدها آن را به عزیزان و فرزندانشان هم نشان دهند.

اما برای اینکه این خاطرات را آن طور که می خواهید در فیلم هایتان ثبت کنید، باید پیش از اقدام بدانید فیلم ها و کلیپ های عروسی چگونه هستند، با آن ها آشنا باشید و بدانید چه چیزی می خواهید؟

کلیپ های عروسی سه دسته هستند: کلیپ روز عروسی، کلیپ اسپرت و کلیپ فرمالیته.

در ادامه، به هرکدام از این دسته ها را به صورت جداگانه بررسی و معرفی می کنیم.

کلیپ روز عروسی

این نوع فیلمبرداری عروس سال هاست که وجود دارد و همه ما شاید صدها فیلم از این دسته دیـده باشیم. کلیپ های معمول روز عـروسی تغییری در برنامه ها به وجود نمی آورند، همه چیز طبق روال جلو می رود و به برنامه ریزی خاصی نیاز ندارد. تنها کاری که نیاز است انجام دهید بستن یک قرارداد با آتلیه مورد نظرتان و هماهنگ شدن آن ها با برنامه های روز عروسی شماست. فیلمبردار یا فیلمبرداران شما در روز عروسی حاضر می شوند و از تمام مراسم به طور کامل فیلمبرداری می شود. پس از پایان مراسم فیلم های شما به آتلیه تحویل داده می شوند و در تاریخ مشخص شده کلیپ عروسی شما ادیت شده و کامل به دست شما خواهد رسید.

کلیپ اسپرت - ofishyar

کلیپ اسپرت

کلیـپ اسپرت دسته ی دیگری از کلیپ های عروسی است که خیلی درگیر فرم و کلیشه های روز عروسی نیست. کلیپ اسپرت به تازگی در بین عروس و داماد ها محبوبیت پیدا کرده است و شامل صحنه های بازسازی شـده رمانتیک و خاصی است. فیلمبرداری این نوع کلیپ لازم نیست که حتما در باغ، تالار یا فضاهای مربوط به عروسی باشد و در هرفضایی می تواند فیلمبرداری شود. مانند خانه، رستوران، فروشگاه، جنگل، کوه، کویر و…

درواقع کلیپ اسپرت یادآوری یک خاطره از دوران دوستی، نامزدی یا آشنایی است. اما صرفا قرار نیست یک خاطره ی واقعی یا تماما با جزییات واقعی آن بازسازی کنیم. بلکه سناریویی برای فیلمبرداری آن نوشته می شود و می تواند بخش های واقعی را برای بازسازی شامل شود یا تنها یک سناریوی فرضی باشد.

برای فیلمبرداری کلیپ اسپرت شما می توانید هر لباسی که می خواهید برای پوشیـدن انتخاب کنید و آرایش و مدل مو حتما نباید همان انتخاب های روز عروسی باشد. می توانید در حالتی که دوست دارید و با آن راحت هستید در فیلم حضور داشته باشید. همچنین این نکته هم باید بگوییم که زمان فیلمبرداری کلیپ اسپرت مدتی قبل از مراسم عروسی است. حالا این زمان می تواند یک هفته قبل باشد، یا چند ماه قبل.

کلیپ فرمالیته

شاید نام کلیپ فرمالیته کمی برایتان آشنا تر از کلیپ اسپرت باشد. این دسته از کلیپ عروسی می تواند زیرمجموعه کلیپ اسپرت و کلیپ عروسی نیز باشد.

کلیپ فرمالیته درواقع بازسازی از روز عروسی شماست. در یک روز مشخص شده که با مراسم عروسی اصلیتان فاصله دارد، شما با لباس های روز عروسیتان و با همان ظاهر در لوکیشنی که از پیش انتخاب کرده اید حاضر می شوید و تمام صحنه هایی که می خواهید، مانند روز عروسیتان اجرا و فیلمبرداری می کنید. با این تفاوت که در روز عروسیتان، شما بعد از عکاسی و فیلمبرداری های باغ باید مستقیم به سالن و مراسم اصلی بروید. اما در فیلمبرداری فرمالیته بعد از انجام فیلمبرداری می توانید به کارهای دیگری که دوست دارید برسید یا به خانه بروید و استراحت کنید.

از مزایای دیگر فرمالتیه می توانیم به این موضوع هم اشاره کنیم که فیلم های شما تا روز عروسیتان آماده خواهند شد و در مراسم اصلی می توانید کلیپ فرمالیته خودتان هم داشته باشید.

کلیپ فرمالیته  - ofishyar

نکات دیگر

با وجود تمام ویژگی ها و مشخصاتی که پیش از این درمورد کلیپ روز عروسی، اسپرت و فرمالیته گفته شد، کلیپ مورد نظر شما حتی می تواند ترکیبی از تمام این ها باشد. درصورتی که با آتلیه مورد نظرتان برای همکاری در فیلمبرداری هر سه کلیپ به توافق رسیدید، می توانید بعد از تمام شدن فیلمبرداری همه کلیپ ها، از آن ها بخواهید ترکیبی از هر سه مورد را برای شما ادیت و میکس کنند. و حتی می توانید بخواهید که سناریوی نوشته شده برای کلیپ اسپرت به گونه ای باشد که کلیپ فرمالیته و سپس کلیپ روز عروسیتان را هم به یکدیگر مرتبط کند.

فقط فراموش نکنید که این موارد را حتما پیش از عقد قرارداد با آتلیه بگویید و درمورد آن به توافق برسید.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار