فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
پکیج طلائی عروس - استودیو معین کرج
فیلم و عکس مراسم - استودیو معین کرج
عکاسی آتلیه کودک-استودیو معین کرج
باغ عکاسی کودک شهریار
فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج

عکاسی و فیلمبرداری تولد با موبایل

بارها برایمان پیش آمـده که در جشن تولد یکی از دوستانمان، پدر و مادر یا خواهر و برادر کوچک تر تصمیم می گیریم که فیلمبرداری و عکاسی از تولد را بر عهده بگیریم. حتما دوست دارید در این موقعیت، عکس ها و فیلم هایی که ثبت می کنید زیبا باشند تا آن ها را خوشحال کنید. بنابراین تلاش می کنید تا خلاقیت زیادی در داشتن ایده ها و گرفتـن عکس ها به خرج دهید.

در مطالب قبل تر روش هایی برای عکاسی تولد گفته شد که می توانید قبل از خواندن این مطلب آن را بخوانید. در ادامه قرار است به چند نکته در مورد فیلمبرداری تولد با موبایل اشاره کنیم:

گوشی موبایل شما

اولین و مهم ترین چیزی که باید در عکاسی با موبایل در نظر بگیرید، مدل گوشی موبایل شماست. شاید به نظرتان این موضوع اهمیتی نداشته باشد، اما مدل گوشی شما تعیین کننده این است که چطور باید عکاسی و فیلمبرداری کنید!

برای مثال ما یک محیط بسته مانند خانه یا کافی شاپ را درنظر میگیریم. محیط خانه یا کافی شاپ به اندازه کافی روشن است و نور محیط شما زرد رنگ است. گوشی های آیفون اغلب اوقات از این موقعیت سربلند بیرون می آیند. چون دوربین این گوشی ها از AI قدرتمندی برای تنظیم نور، رنگ و وایت بالانس در عکاسی بهره مند است. همچنین فوکوس آیفون ها قدرت بیشتری برای تشخیص جزییات چهره دارد. این یعنی شما فقط عکس و فیلم بگیرید، خود آن زیبا خواهد شد. فقط یک مشکل درمیان است، آن هم فرمت عکس های گرفتـه شـده با آیفون است که قابل تغییر است.

عکاسی تولد با موبایل - ofishyar

اما در گوشی های سامسونگ، ماجرا کمی متفاوت است. بخاطر استفاده از تکنولوژی AMOLED که بعد تر توضیح می دهیم، رنگ ها در گوشی سامسونگ جیغ تر و مصنوعی تر خواهند بود. نگران نباشید، این موضوع با تغییر تنظیمات قابل حل شدن است. از مزیت های سامسونگ هم می توان به تشخیص بهتر خطوط صورت اشاره کرد.

مورد آخر، گوشی های شیائومی هستند. شیائومی ها در تشخیص حقیقت رنگ بهتر عمل می کنند و شما با رنگ های غیرواقعی مواجه نمی شوید. این عکس و فیلم ها را هرجای دیگر هم ببرید رنگ های آن ثابت خواهد بود. این گوشی های موبایل در سری های گران قیمت دوربینی با کیفیت و وضوح خیلی خوبی دارند. اما در گوشی های متوسط، حتما هنگام عکاسی و فیلمبرداری دقت کنید که فوکوس روی صورت ها باشد. چون در این مورد عملکرد دوربین های شیائومی آنقدرها قوی نیست.

حالا که این نکات ابتدایی درمورد انتخاب گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری را دانستید، نوبت رفع مشکلات احتمالی است.

به میزان نور دقت کنید

بسیاری از گوشی ها تنظیمات نور را هم برای عکاسی و هم برای فیلمبرداری دارند. قبل از شـروع به فیلمبـرداری یا زدن دکمه شاتر روی صفحه، یک بار روی سوژه ای که می خواهید بزنید و نور را کمتر یا بیشتر کنید. وقتی نور به حد مناسبی رسید، حالا فیلمبرداری کنید.

این روش برای زمانی به کارتان می آید که گوشی شما ثابت باشد و سوژه های خیلی تیره یا خیلی روشن از جلوی گوشی حرکت نکنند. اگر شرایط شما اینطور است، می توانید از حالت PRO استفاده کنید. این حالت مشابه همان حالتی است که در دوربین های عکاسی وجود دارد. و به شما حالت های پیش فرض برای عکاسی در نورهای مختلف یا تنظیم دستی را می دهد. با تنظیم نور، وایت بالانس و رنگ از این منو، دیگر نور محیط در فیلم شما کم و زیاد نمی شود.

عکاسی تولد: افقی یا عمودی؟

بهترین حالت فیلمبرداری با گوشی موبایل landscape یا افقی است. در این حالت جزییات و المان های بیشتری در فیلم شما ثبت می شود و در گوشی هایی مانند شیائومی، قوص به تصویر شما نمی دهد. گرفتـن گوشی در دست راحت تر است. هرچند برای عکاسی می توانید گوشی را همان حالت عادی در دستتان بگیرید.

عکاسی تولد - ofishyar

با سه پایه کارتان راحت تر است

در قسمت هایی از فیلمبرداری و عکاسی تولد که نیاز به حرکت دادن دوربین گوشی ندارید آن را یک جا ثابت کنید تا خسته نشوید. سه پایه های مناسب گوشی با قیمت پایین در بازار هستند که می توانید تهیه کنید. اما اگر سه پایه ندارید، تنها گوشی را روی میز، یک صندلی یا اوپن، طوری که کادر فیلمبرداریتان هم مناسب باشد تنظیم کنید.

ویوید کالر (vivid color) و رنگ های مصنوعی

آیفون ها و گوشی هایی با صفحه AMOLED که بیشتر در مدل های سامسونگ دیـده می شـود، هردو عکس هایی با رنگ های پررنگ و جیغ به شما تحویـل می دهند. با این تفاوت که رنگ های موجود در عکس های گرفته شده در آیفون مربوط به تنظیمات دوربین است و رنگ های موجود در سامسونگ مربوط به تنظیمات صفحه نمایش. بنابراین عکس های گرفته شده با آیفون در هر نمایشگر دیگری هم خوش رنگ و لعاب هستند. اما اگر با گوشی سامسونگ عکاسی یا فیلمبرداری می کنید و فراموش کنید تنظیمات صفحه را عوض کنید، ممکن است رنگ های نارنجی، قرمز، زرد و سبز عکسی که در صفحه گوشی شما فوق العاده است، در یک گوشی دیگر متفاوت باشد.

بنابراین پیش از عکاسی با گوشی سامسونگ یا شیائومی، به تنظیمات بروید و از بخش صفحه نمایش، نمایش رنگ ها را روی استاندارد تنظیم کنید. حالا رنگ ها واقعی هستند.

چند نکته برای عکاسی و فیلمبرداری خلاقانه تولد

زاویه خود را تغییر دهید

لازم نیست همه ی عکس ها یک شکل و از رو به رو باشد. قدتان را کوتاه کنید، بالای صندلی بایستید، دورتر بروید و حتی در روشی خلاقانه تر سوژه های عکاسی تولد را با فاصله از هم بچینید و خواهید دید که نتیجه خلاقیت شما فوق العاده است.

در فیلمبرداری هم اگر دوربین موبایل قوی دارید، با استفاده از زوم کردن گاهی به کادر عکس تنوع بدهید یا جهت فیلمبرداریتان را عوض کنید.

عکاسی تولد با موبایل - ofishyar

سلفی بگیرید

برای اینکه خودتان هم در تصویر باشید و فضا را صمیمی تر نشان دهید، حالا دوربین را بچرخانید و از خودتان و دیگران عکس و فیلم بگیرید. این حالت ممکن است کمی دست شما را بلرزاند. می توانید استابلایزر دوربین موبایل را فعال کنید یا اگر چنین تنظیمی روی گوشی شما وجود ندارد، سعی کنید کمتر تکان بخورید.

لحظات طبیعی را ثبت کنید

لحظاتی هستند که حواس هیچ کس به دوربین شما نیست. این لحظه بهترین زمان است برای ثبت فیلم ها و عکس هایی که تماما در حال و هوای طبیعی خودشان اتفاق می افتند. گاهی قشنگ ترین صحنه ها از یک جشن تولد، در همین حالت ثبت می شوند.

نکته پایانی

فراموش نکنید این جشن تولد فرصتی است تا شما هم از آن لذت ببرید. پس خودتان را خسته نکنید و همراه با عکاسی و فیلمبرداری از تولد، حواستان باشد به خودتان هم خوش بگذرد.

در آخر اگر فکر می کنید عکس ها و فیلم هایی که ثبت کردید به شما و عزیزانتان حس خوبی می دهد و می خواهید آن ها را نگه دارید، چاپ عکس ها و تدوین ویدیو ها می تواند یک هدیه غافلگیر کننده ی دیگر برای عزیزان شما باشد.

در آفیشیار می توانید با مناسب ترین قیمت و با هر سلیقه ای از انواع خدمات چاپ عکس و تدوین ویدیو استفاده کنید.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار