فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
پکیج طلائی عروس - استودیو معین کرج
فیلم و عکس مراسم - استودیو معین کرج
عکاسی آتلیه کودک-استودیو معین کرج
باغ عکاسی کودک شهریار
فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج

تدوین فیلم عروسی | فیلم عروسی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بسیاری از عروس و داماد ها حساسیت زیادی برای تدوین و خروجی فیلم عروسیشان دارند. آن ها به ساخت یک کلیپ عروسی خوب به اندازه داشتن یک مراسم خوب اهمیت می دهند. از این رو، تدوینگر آن ها نیز موظف است تا یک خروجی کار زیبا و خاص به آن ها تحویل دهد.

با بالا رفتـن تقاضا برای فیلمبرداری و تدوین های خاص، رقابت شدیدی در بین استودیو ها برای ثابت کردن برتری خود در آمـاده سـازی کلیپ عروس، فرمالیته، اسپرت و … شکل گرفت. به همین خاطر، شما چه تدوینگر باشید، چه آتلیه دار و چه زوجی که به دنبال بهترین فیلمبردار و آتلیه باید سعی کنید در این نورد دقت فراوانی به خرج دهید.

یک کلیپ عروسی قابل قبول از چند فاکتور اولیه برخوردار است:

نورپردازی

برای ساخت یک کلیپ عروسی، نورپردازی از اولین موارد لازم است. فیلمبردار باید به خوبی بداند منبع نور را کجا قرار دهد یا اگر در محیط باز فیلمبرداری انجام می شود، در چه زاویه ای فیلمبرداری کند که نور در بهترین و درست ترین حالت باشد.

تزیینات داخلی فضا در فیلم

در هر سالن، باغ یا محیط فیلمبرداری تزییناتی وجود دارد که می تواند در زیبایی فیلم شما موثر باشد. مانند گل ارایی، رنگ آمیزی، آیینه کاری، فضای سبز، چیدمان میز و صندلی ها و… که در باغ عمارت های عکاسی عروس این موارد بسیار به چشم می خورد.

یک فیلمبردار خوب می داند چگونه از شما فیلمبرداری کند که این جزییات مکمل شما در فیلم باشد یا به بهتر شدن فضای فیلم کمک کند.

کلیپ عروسی - ofishyar

صداگذاری و انتخاب موسیقی

این بخش مربوط به تدوینگر است. بخش هایی از فیلم عروسی هستند که صدای موسیقی پایین است و در فیلم به خوبی مشخص نیست یا با سلیقه عروس و داماد همخوانی ندارد. بخش های دیگری هم هستند که برای بهتر شدن احتیاج دارند تا روی آن ها موسیقی هماهنگی گذاشته شود. در اینجا ادیت فیلم و انتخاب موسیقی مناسب نقش در جذابیت فیلم دارد.

وارد کردن افکت ها

وقتی در فیلم عروسی یک سکانس با سکانس دیگری عوض می شود، باید سکانس قبل بستـه شود تا سکانس جدیدی شروع شود. از افکت ها برای رفتن از سکانسی به سکانس دیگر استفاده می شود. برای مثال قسمتی از کلیپ که عروس و داماد وارد سالن می‌شوند از افکتی استفاده می شود که نور در فضای سالن ایجاد شود و بعد در زیر نور عروس و داماد دیـده شوند.

لوکیشن های فیلم

انتخاب لوکیشن فیلمبرداری خوب نصف مسیر داشتن کلیپ خوب است. لوکیشن های زیبا مانند جنگل، دریا، کویر یا باغ گزینه های مناسبی هستند. یک فیلمبرداری خوب در چنین لوکیشن هایی که با همکاری شما همراه باشد، تضمین جذابیت و تماشایی تر بودن فیلم شماست.

استفاده از تجهیزاتی مانند هلی شات در این فیملبرداری ها کیفیت و دید وسیع تری در فیلم ها به شما تحویل می دهد که از تجهیزات مورد نیاز فیلمبرداران برای این لوکیشن ها به شمار می آید.

نرم افزارهای مورد نیاز تدوین

یک کلیپ عروسی خوب به هر شکل و سبک و سلیقه ای که باشد ب مجموعه ای از نرم افزارهای تدوین و تدوینگر حرفه ای که استفاده از آن ها را بلد باشد نیاز دارد که به شکل نهایی خود برسد. نرم افزارهای تدوین برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند مانند برش فیلم، تدوین فیلم، ایجاد تغییرات در رنگ و نور، تغییر نمای دوربین، رفع ایرادات کوچک فیلمبرداری، حذف و تغییر صداهای فیلم، میکس فیلم با موسیقی یا دکلمه و…

از نرم افزارهای پر استفاده و شناخته شده تدوین فیلم عروس هم می توان به پریمیر، ادیوس، فاینال کات، افترافکت و ادوب اودیشن اشاره کرد.

تدوین فیلم عروسی  - ofishyar

تشخیص نمونه کارهای خوب یک استودیو

پیش از هر چیز، باید بدانید استودیویی که انتخاب کرده اید چه سبکی از فیلم عروس را در خدماتش ارائه می دهد؟ مستند، داستانی یا سینماتیک؟ می توانید در اینجا بیشتر درمورد این سبک ها بدانید.

بعد از انتخاب سبک مورد علاقه خودتان و در نظر گرفتن خدمات آتلیه، حالا نوبت به دیدن نمونه کارها می رسد. هر استودیو امضای شخصی خود را در تدوین و ساخت کلیپ ها دارد. مثلا یک استودیو روی بخشی از تمام کلیپ های عروسی افکت نویز هماهنگ با کات های سریع فیلم را در نظر می گیرد. این امضای کاری آن استودیو است که با استودیوهای دیگر متفاوت است. هرچند که همه ی آن ها اصول را رعایت می کنند.

تنها چیزی که باید دقت کنید، اشتباهات تخصصیِ کارِ استودیو است که می تواند به زیبایی کار شما لطمه بزند. برای مثال ممکن است نمونه کاری به شما نشان داده شود که عروس و داماد صبح از خواب بیدار می شوند، قدم می زنند و در صحنه ای دیگر چرخ های یک ماشین دیده می شود و اینجا از خودتان می پرسید حالا قرار است به چه نتیجه ای برسیم؟ یک کلیپ عروسی خوب درکنار تمام خلاقیت های فیلمبردار و تدوینگر به شما نباید این حس را بدهد که متوجه آن نشدید یا احساس گیج شدن کنید. تماشای کلیپ عروس خوب به احساسات شما را برانگیخته می کند و البته قسمت را برای شما گنگ و نامفهوم نمی گذارد.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار