فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
پکیج طلائی عروس - استودیو معین کرج
فیلم و عکس مراسم - استودیو معین کرج
عکاسی آتلیه کودک-استودیو معین کرج
باغ عکاسی کودک شهریار
فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
طلوع یا غروب خورشید، کدام برای عکاسی منظره بهتر است؟ - آفیشیار

طلوع یا غروب خورشید، کدام برای عکاسی منظره بهتر است؟

ساعت طلایی یکی از زمان های مقدس برای عکاسان منظره است. دو تا از ساعات طلایی طلوع یا غروب خورشید است. که عکاسان را مجبور می کند که گاهی ۱۰ بار بیایند و بروند تا تصویر عالی و مور نظرشان را بگیرند.

من شخصا معتقدم لذت عکاسی این است که طلوع و غروب خورشید را بیشتر از یک فرد معمولی خواهید دید. در این شرایط شما به دنبال صحنه های شگفت انگیز خواهید بود. به همین دلیل تلاش بیشتری می کنید تا بتوانید آن را ضبط کرده و به دنبا نشان دهید. یکی از سوالات مهم برای هر عکاس این است که آیا باید هنگام طلوع خورشید بروم؟ یا در غروب آفتاب؟

به عنوان یک قانون کلی، هیچ تفاوت نوری بین نور هنگام طلوع و غروب خورشید وجود ندارد. طلوع خورشید از شرق به غرب و غروب خورشید از غرب به شرق نور می تابد. بزرگترین تفاوت مربوط به جهت سایه ها و اینکه کدام اجسام در نور طلایی روشن می شوند، خواهد بود.

این نقطه اصلی آن است. هیچ تغییری در نور بین طلوع و غروب خورشید وجود ندارد. در همان منطقه، اتمسفر زمین بدون توجه به اینکه خورشید در کدام طرف باشد نور را به طور یکنواخت منعکس می کند. اما باید تالاش بیشتری برای عکاسی طلوع خورشد انجام دهید.

برای اینکه واقعا تفاوت بین طلوع و غروب خورشید را نشان دهم، در واقع یک روز کامل را در یک مکان گذراندم. نام آن جزیره روح در پارک ملی جاسپر است. و این یکی از آن مکان های خاص است که همیشه آرزو می کنید کاش می شد زمان بیشتری را در آن سپری می کردید.

جزیره روح در طلوع و غروب خورشید چگونه به نظر می رسد؟

جزیره روح در طلوع و غروب خورشید چگونه به نظر می رسد؟ - آفیشیار
تفاوت طلوع و غروب خورشید و اهمیت استفادرست از آنها

در اینجا تفاوت های عمده وجود دارد. در تصویر سمت راست، خورشید در شرق در حال طلوع است و نور را به قله های کوه در سمت راست تصویر من می تاباند. تصویر سمت چپ غروب خورشید است، جایی که می توانید غروب خورشید را در سمت راست ببینید که نور خود را بر بالای کوه ها می تابد و در خششی زرد گرم از خود به جای می گذارد.

اگر شرایط مساعد باشد، آن درخشش در اولین نور صبح نیز اتفاق می افتد. معمولا این اتفاق درست پس از طلوع صبح یا در هنگام نور نهایی در شب رخ می دهد. همان طور که خورشید به تازگی از افق می گذرد، این رگه های نور درخشان زرد، سپس نارنجی، سپس قرمز را روی قله کوه ها، یا کناره های ساختمان ها و بناهای تاریخی باقی می گذارد.

اهمیت بررسی وضعیت آب و هوا

این یکی از قسمت های مورد علاقه من در طلوع و غروب خورشید است. و بسیار قابل پیش بینی است که گرفتن آن را بسیار سرگرم کننده می کند. تنها چیزی که نیاز دارید یک برنامه هواشناسی است که درصد ابر های آسمان را به شما نشان دهد. در این برنامه، به دنبال شرایطی باشید که در آسمان ابر زیادی جود ندارد، یا زمانی که همه آن ابرهای بلند است. ابرهای بلند در آسمان هنگام عبور از لبه جو زمین جلوی خورشید را نمی گیرند و نور قرمز، نارنجی و صورتی را برای کنتراست کامل منعکس می کنند.

البته، شما همیشه نمی توانید آب و هوا را پیش بینی کنید – حتی بهترین گزارش های هواشناسی نیز کامل نیستند. به خصوص در کوهستان ها، آب و هوا می تواند در یک لحظه تغییر کند و طلوع/غروب خورشید در زمان های متفاوتی نسبت به دشت ها اتفاق می افتد. همیشه مطمئن شوید که زودتر به مکان خود بروید تا در صورت احتمال وقوع این رویداد ها را از دست ندهید.

آیا طلوع خورشید برای عکاسی بهتر از غروب خورشید است؟

آیا طلوع خورشید برای عکاسی بهتر از غروب خورشید است؟ - آفیشیار
این عکسی است که نمی توان در غروب خورشید گرفت. در واقع، نور پایین قوس مسا تنها دو بار در سال اتفاق می‌افتد، زمانی که طلوع خورشید کاملاً در یک ردیف قرار می‌گیرد.

بسیاری از عکاسان بر این باورند که طلوع خورشید بهترین شانس را برای عکاسی منظره ارائه می دهد. و چند دلیل برای آن وجود دارد. برای یکی، زود بیدار شدن واقعا سخت است.

اهمیت عکاسی هنگام طلوع خورشید

اگر صبح روز بعد مشتاق عکس گرفتن هستید، به احتمال زیاد شب قبل نخواهید توانست بخوابید. می دانم که بسیاری از مواقع هیجان زده می شوم که بدانم صبح روز بعد شرایط خیره کننده ای وجود خواهد داشت، و در نهایت بیش ازحد معمول بیدار می مانم. فقط در این صورت است که زنگ ساعت در زمان مورد انتظارش به صدا در می آید و من خیلی خواب آلود هستم که نمی توانم از رختخواب بلند شوم. خیلی آسان است که دوباره بخوابیم و اجازه دهیم این اتفاق دوباره و دوباره بیفتد. و این همان کاری است که بسیاری از افراد دیگر نیز انجام می دهند.

دلیل اینکه طلوع خورشید برای عکاسی بهتر از غروب خورشید است این است که اکثر مردم هنوز در حالی که شما در حال عکس گرفتن هستید خواب هستند. فقدان ازدحام باعث می شود بدون اینکه مردم مانعی برای شما ایجاد کنند، عکس هایی را که می خواهید تنظیم و ثبت کنید.

این مزیت اصلی طلوع خورشید است. اما یکی دیگر، نه چندان شناخته شده این است که از آنجایی که بیشتر نقاط جهان غروب خورشید را بیشتر از طلوع خورشید می بینند، نور بسیار متفاوت تر از حالت عادی است. این کار تصاویر شما را جذاب تر کند. به ویژه وقتی در چنین بازار عکاسی اشباع شده ای هستیم. و جدای آرامش، پرندگان بسیار بیشتری نیز وجود دارد

آخرین دلیلی که طلوع خورشید می تواند بهتر از غروب باشد این است که می توانید در نور روز پیارده روی کنید. این احتمال وجود دارد که وقتی عکس گرفتن را تمام کنید، بسیار خسته خواهید شد. و پیاده روی در تاریکی زمانی که خسته هستید سرگرم کننده نیست.

چه زمانی غروب بهتر از طلوع خوشید است؟

چه زمانی غروب بهتر از طلوع خوشید است؟ - آفیشیار
طلوع خورشید همیشه بهتر از غروب خورشید نیست. موارد زیادی وجود دارد که غروب خورشید می تواند هوای بسیار زیباتر و چشمگیرتری نسبت به طلوع خورشید داشته باشد.

مزیت غروب نسبت به طلوع خورشید

مزیت اصلی غروب این است که اگر به دنبال یک ترکیب جدید هستید، پیدا کردن آن در روز بسیار آسان تر از شب خواهد بود. شما زمان بیشتری برای پیدا کردن مکان مناسب و تنظیم آن به دلخواه بود. شما زمان بیشتری برای پیدا کردن مکان مناسب  تنظیم آن به دلخواه خود خواهید داشت. اگر در ساعات اولیه پیاده روی می کنید، ممکن است به یک چراغ قوه نیاز داشته باشید تا ببینید آیا دوربین شما همسطح است یا خیر، به برخی از عینک های دید در شب نیاز داشته باشید تا واقعا نگاهی مناسب به ترکیب بندی داشته باشید.

غروب خورشید بسیار بیشتر از طلوع خورشید به شما زمان استراحت می دهد. معمولا می توانید از پیاده روی خود در طول روز یا عصر لذت ببرید، نه اینکه با نقشه ها بجنگید تا مطمئن شوید در طول شب در مسیر درستی قرار دارید. به همین دلیل، من همیشه توصیه می کنم حداقل یک بار در روز پیاده روی کنید تا اگر در شب تلاش کردید آن را پیدا کنید، بدانید به کجا می روید.

اما این اوقات فراغت می تواند واقعا خوب باشد. به خصوص در روز های طولانی تابستان، خوب است که پیاده روی خود را اتمام کنید، آبجو را بازکنید، و زمانی که خورشید شروع به غروب می کند، مدتی را در آنجا ستراحت کنید. حداقل، من همیشه این کار را انجام می دهم.

اگر چه کوهنوردی در شب می تواند مشکل ساز باشد. به خصوص زمانی که خسته هستید، بسیار مهم است که مراقب باشید. چراغ های جلو و چراغ قوه ابزار های مهمی هستند که باید همراه خود داشته باشید، بنابراین می دانید که یک تکه به خانه می رسید.

چگونه موقعیت خورشید را بدانیم

چگونه موقعیت خورشید را بدانیم - آفیشیار
این یک ابزار رایگان به نام SunCalc.org است. هنگامی که به دنبال یافتن موقعیت خورشید هستید، این یک ابزار فوق العاده مفید است.

چند عامل برای درخشش کامل در بالای کوه وجود دارد. عامل اصلی جهتی است که خورشید از آن می آید. اگر پشت کوه باشد، ممکن است کمی از لبه روشن شود، اما درخشش کامل را نخواهید داشت.

بنابراین این اپلیکیشن این است که وقتی از آن استفاده می کنید، دقیقا می دانید که خورشید در کجای غروب می کند. به این ترتیب، اگر در حال برنامه ریزی برای تعطیلات هستید، قبل از سفر به آنجا خواهید دانست که کجا بروید. اگر تا به حال خود را در زمان مناسب در مکان نامناسبی پیدا کرده اید، زمانی که می خواهید خورشید یخ بزند دقیقا می دانید که با چه سرعتی خورشید غروب می کند.

بنابراین بااستفاده از SunClac ،برای عکاسی مورد نظر خود باید زود بیدار شوید یا می توانید زنگ ساعت را فراموش کنید. اما البته، اگر قصد سفر به مکان عالی را دارید شما باید برای آب و هوا برنامه ریزی کنید. به خصوص اگر در حال برنامه ریزی تعطیلات برای عکاسی هستید. مطمئن شوید که حداقل دو یا سه روز فرصت دارید تا در صورتی که هوا آنطور که می خواهید پیش نرود.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار