بنر برگه لاتاری

ثبت نام لاتاری ۲۰۲۵ : شرایط و مدارک + زمان ثبت نام + هزینه

لاتاری چیست

لاتاری یک برنامه مهاجرتی است که به افراد سراسر جهان فرصت مهاجرت دائمی به آمریکا را میدهد. این برنامه بر اساس یک قرعه کشی انجام میشود. به طور معمول، هر سال دولت آمریکا تعداد محدودی از افراد که در لاتاری ثبت نام کرده بودند ویزا مهاجرتی میدهد.

ثبت نام این قرعه کشی هر ساله از طریق سایت رسمی دولت آمریکا (https://dvprogram.state.gov) به صورت آنلاین میباشد.

آغاز دوره ثبت نام

دوره ثبت نام برای لاتاری آمریکا معمولا در ماه اکتبر هر سال آغاز و در ماه نوامبر به پایان می رسد. علاقه مندان به شرکت در قرعه کشی میتوانند با ارائه عکس مخصوص و اطلاعات مورد نیاز، ثبت نام خود را انجام دهند.

مشکلات رایج در ثبت نام و نتایج آن

با توجه به بین المللی بودن این برنامه مهاجرتی ، برخی از مردم ممکن است در وارد کردن اطلاعات خود به زبان انگلیسی دچار اشتباه شوند و فرم ثبت نامی آنان باطل شود. 

حذف از قرعه کشی :

با وجود آنلاین و در دسترس بودن سایت ثبت نام برای عموم مردم این باور برای متقاضیان به وجود می آید که هر شخصی میتواند خودش فرایند ثبت نام را انجام دهد اما اشتباه در فرایند ثبت نام موجب از دست رفت شانس مهاجرت به آمریکا می شود.

رد شدن ویزا پس از برنده شدن :

تصور کنید شما یکی از برندگان لاتاری شده اید و برای انجام امور تکمیلی به سفارت مراجعه کردید. حال سفارت به برسی دقیق تمام اطلاعات و مدارک شما میپردازد. در این این مرحله درصورت وجود هرگونه عدم تطابق بین اطلاعات وارد شده شما در زمان ثبت نام و اطلاعات واقعی ویزای شما بلا استثنا رد می شود. هرچند این اختلاف در حد یک عدد در تاریخ تولد یا یک کوچه یا خیابان اختلاف داشته باشد

شرایط کلی ثبت نام لاتاری

مهاجرت به آمریکا برای تمام مردم دنیا بسیار سخت است و فقط افرادی که دارای امتیازات (شغلی ، تحصیلی و … ) هستند شانس پذیرش ویزا را دارند اما لاتاری این فرصت را به کسانی که از این طریق امکان مهاجرت را ندارند بتوانند شانس خود را برای دریافت ویزا امتحان کنند. شرایط ثبت نام لاتاری تقریبا برای تمام افراد حتی ایرانیان یکسان است.

تنها شرطی که برای ثبت نام لاتاری وجود دارد ، داشتن مدرک دیپلم دوازده ساله است. یعنی فرد متقاضی باید دوازده سال برای گرفتن دیپلم تحصیل کرده باشد.
اما با این وجود افرادی که دیپلم ندارند در صورت داشتن دو سال سابقه کاری میتوانند در لاتاری ثبت نام نمایند.

همچنین طی دو سال اخیر شرط داشتن پاسپورت نیز از لاتاری حذف شده است و افراد برگزیده پس از اعلام نتایج میتوانند برای دریافت پاسپورت اقدام نمایند

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

یکی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری داشتن فایل دیجیتال عکس واجد شرایط است. همچنین در صورد متاهل بودن فرد متقاضی ، آپلود عکس سرپرست خانواده همراه با عکس همسر و تمامی افراد تحت تکفل ایشان الزامی است.

خصوصیات عکس لاتاری

  • ابعاد عکس باید بین ۶۰۰×۶۰۰ تا ۱۲۰۰×۱۲۰۰ پیکسل و به شکل مربع باشد.
  • پس زمینه عکس باید یک پس زمینه ساده و یکنواخت باشد و رنگ آن باید سفید باشد. همچنین هیچ الگو یا نمادی در آن قرار نگیرد.
  • رنگ پوست افراد باید طبیعی باشد و هیچگونه روتوش و تغییر رنگ نداشته باشد.
  • لباس‌ هایی که برای عکاسی پوشیده شده است، باید رنگی طبیعی و عادی داشته باشند. از پوشیدن لباس های چشمگیر یا بی رنگ خودداری نمایید.
  • چهره افراد باید به طور کامل قابل رؤیت باشد و هیچ گونه سایه یا موهای متداخل آن را پوشش ندهند. افراد باید به صورت رسمی و بدون لبخند در عکس حاضر باشند.
  • استفاده از عینک طبی در عکس اختیاری است، اما اگر از عینک استفاده میکنید، مطمئن شوید که نور خیره کننده در لنزهای عینک وجود ندارد و چشمها به طور کامل قابل رؤیت هستند.
  • پوشیدن لباس های تقلبی یا پوششی که مشخصه های جنسی را مخفی می کند غیر قابل قبول است.
  • چهره افراد باید در وسط عکس قرار داشته باشد و فاصله مناسبی از لبهای عکس داشته باشد.
  • فرمت عکس گرفته شده باید JPEG باشد و سایز آن از ۲۴۰ کیلو بایت بیشتر نباشد.
نمونه عکس شرایط لاتاری

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط عکس لاتاری کلیک کنید.

با وجود تمام این شرایط  و محدودیت ها ، ما به شما توصیه میکنیم برای گرفتن عکس لاتاری به یک آتلیه مجرب و با تجربه در این زمینه مراجعه کنید.

قرعه کشی و اعلام نتایج

قرعه کشی لاتاری در ماه مه و ژوئن سال بعد انجام شده و شرکت کنندگان میتوانند نتایج را در سایت رسمی لاتاری با اراده اطلاعات ثبت نامی مشاهده کنند. همچین در صورت برنده شدن فرد در قرعه کشی ، ایمیل اطلاع رسانی به فرد برگزیده ارسال خواهد شد.