فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
پکیج طلائی عروس - استودیو معین کرج
فیلم و عکس مراسم - استودیو معین کرج
عکاسی آتلیه کودک-استودیو معین کرج
باغ عکاسی کودک شهریار
فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
آیا ویرایش عکس های منظره درست است؟ - آفیشیار

آیا ویرایش عکس های منظره درست است؟

به عنوان یک جامعه، ما متوجه شده ایم که عکس ها تقریبا همیشه ویرایش، دستکاری و سپس پردازش می شوند. اما افراد زیادی وجود دارند که با این موضوع بسیار مخالف هستند. آنها بر این باورند که بهترین عکس ها آنهایی هستند که مستقیما از دوربین می آیند و هرچیز دیگری برای سطل زباله مناسب تر از سالن یک گالری هنری است.

اما در دنیای کنونی ما، یافتن تصویری برنده جایزه که به هر نحوی تغییر نکرده باشد، دشوار است. بنابراین، آیا ویرایش عکس های منظره خوب است یا اخلاقی؟

ویرایش عکس های منظره نه تنها اخلاقی است، بلکه برای برجسته کردن عکس های شما در مسابقات ضروری است. تقریبا هر مسابقه عکاسی منظره به شرکت کنندگان اجازه می دهد عکس های خود را تغییر دهند. بسیاری از دستورالعمل های مسابقه حتی اشاره می کنند که آنها عکس ها را بر اساس کیفیت تصاویر و مهارت های ویرایشی که برای ایجاد آنها استفاده می شود، قضاوت می کنند.

در محافلی مانند عکاسی خبری یا عکاسی مستند، درست است که ویرایش یک عمل ممنوع است. عکاسان مشهوری مانند استیو مک کوری – مردی که جلد بدنام “دختر افغان” را گرفت – بر سر ویرایش عکس ها از بین رفته اند. و در برخی سال ها ، ۲۰ درصد از تمام شرکت کنندگان در دور نهایی جوایز World Press Photo Awards به دلیل دستکاری رد صلاحیت شده اند.

اما در عکاسی منظره هنری، داستان متفاوت است. تقریبا هیچ عکسی بدون ویرایش گسترده عکس برنده نمی شود. هر عکاسی باید با حذف اشیا و همچنین تغییر رنگ و نور بازی کند تا عکس ها برجسته شوند.

دستورالعمل مسابقه چه می گوید؟

دستورالعمل مسابقه چه می گوید؟ - آفیشیار
هر تصویر به یک روش ویرایش می شود. حتی عکاسان فیلم نیز عکس های خود را ویرایش می کردند تا رنگ و ظاهر مورد نظر خود را به دست آورند.

بسیاری از مسابقات فقط درستوراعمل های ارسالی خود را در زمانی که در حال پذیرش درخواست هستند منتشر می کنند. بنابراین برای این مقاله، من نتواستم دستورالعمل های همه جوایز اصلی را ببینیم. اما مواردی که من توانستم پیدا کنم، روایت کاملا واضحی در مورد ویرایش در عکاسی منظره نشان می دهد.

در اینجا دستور العمل ها برای برخی از جوایز معتبر عکاسی می گویند.

آثار ارائه شده برای داوری باید منشا عکاسی (گرفته شده با دوربین) باشد، اما هیچ محدودیتی برای پس از تولید وجود دارند به جز اینکه هرگونه پس از تولید باید کار خود شرکت کننده باشد. شما نمی توانید از شخص دیگری بخواهید که تصویر را برای شما ویرایش یا کار کند. ما این بخش از هنر عکاسی منظره را در نظر می گیریم.

برای در نظر گرفتن این جایزه، ورودی شما باید در پس پردازش دیجیتال و همچنین داشتن تکنیک استثنایی عکاسی برتری داشته باشد. – جوایز اپسون پانو

تصاویر را می توان دستکاری کرد، با این حال، دستکاری باید به وضوح در توضیحات تصویر مشخص شود. – جوایز عکس جهانی سونی

همانطور که می بینید، این مسابقات نه تنها به عکاسان اجازه می دهد عکس های خود را ویرایش کنند، بلکه حتی تمرین را نیز تشویق می کنند! آنقدر رایج است که تقریبا برای عکاسان ضروری است که عکس های خود را برجسته کنند.

چرا عکاسان عکس های خود را ویرایش می کنند؟

چرا عکاسان عکس های خود را ویرایش می کنند؟ - آفیشیار
حسگرهای دوربین تصویر را به‌طور خاص می‌سازند تا تصاویر تا حد امکان قابل ویرایش باشند. به این ترتیب، می توانید آنها را به همان شکلی که در آن روز بود نشان دهید یا تفسیر خود را به آن اضافه کنید.

یکی از دلایل عکاسان برای ویرایش عکس ها

یکی از بزرگترین دلایل ویرایش عکس ها ی منظره این است که دوربین های دیحیتال بیش از حد خوب می شوند. آنها محدوده دینامیکی بیشتری را نسبت به همیشه ثبت می کنند، به این معنی که جزئیات بیشتری هم در نقاط برجسته و هم در سایه ها وجود دارد. و حتی در بهترین سناریو های نوری، تعدادی عکس مسطح و غیر الهام بخش ایجاد می کند.

و این در واقع یک امتیاز بزرگ است. فیلمبرداران عاشق دوربین هایی هستند که می توانند با فرمت های گزارش تصویری که می توانند با فرمت های گزارش تصویر برداری کنند که به خاطر ایجاد فیلم های کسل کننده و خاکستری معروف هستند. این به این دلیل است که به آنها اجازه می دهد تا ویدوی خود را هر طور که می خواهند درجه بندی کنند.

دلیل سازندگان برای ساخت دوربین هایی که قابلیت ویرایش دارند

بنابراین سازندگان دوربین سخت تلاش می کنند تا این امکان را فراهم کنند، زیرا می دانند که حرفه ای ها دوربین هایی می خواهند که به آنها اجازه دهد بیشترین تنظیمات را در هنگام انتشار تصاویر انجام دهند. اگر می خواهید دوربین شما کنتراستبالاتری داشته باشد، با دوربین های DSLR یا حتی فیلم قدیمی تر عکس بگیرید.

دلیل دیگر ویرایش عکس ها این است که تصاویر خودمان را بهتر کنیم. لنسل آدامز یک بار گفت دوج و برن برای رفع اشتباهات خداخلق شده اند. وقتی می خواهیم عکس بگیریم، نور همیشه به اندازه کافی مناسب نیست. آسمان ها آنقدر دراماتیک نیستند، رنگ ها هم درست نیستند.برخی چیز ها باید پنهان شوند تا مار را از موضوع واقعی منحرف نکنند.

تغییر رنگ و اشباع تصاویر آنقدر رایج است که گوگل، اینستاگرام و اپل ویرایش خودکار عکس را برای تک تک تصاویری که با تلفن همراه می گیرید انجام می دهند. آنها الگوریتم هایی را اعمال می کنند که به طور خاص ویژگی های خاصی را در هر عکس گرفته شده با تلفن تغییر می دهد. اگر آنها این گونه رفتا می کنند، به این دلیل است که این نوع ویرایش چیزی است که مشتریان از آنها می خواهند.

پس چگونه می توان عکس های بهتری تهیه کرد؟ بخش بزرگی از آن مربوط به ویرایش است.

ویرایش عکس ها ی منظره برای برجسته شدن در مسابقات

ویرایش عکس ها ی منظره برای برجسته شدن در مسابقات - آفیشیار
بسیار نادر است که با عکسی که نیازی به ویرایش ندارد به خانه بیایید. حتی با نور کامل مانند این، من هنوز مجبور بودم ویرایش اضافی را اضافه کنم تا رنگ های زیبا را نمایان کنم.

راز موفقیت این است که چگونه کار خورد را جذاب تر کنید. و هنگامی که به دنبال مثال هایی برای نحوه ایجاد کنتراست هستید، شروع به نگاه کردن به استادان کنتراست در طبیعت کنید.

بهترین مثال برای استفاده از کنتراست گل ها هستند. اکو سیستم ها در زمان تولید مثل گیاهان بسیار سالم تر هستند. و برای انجام این کار، آنها به کمک پرندگان و زنبورها نیاز دارند. اما این موجودات نمی توانند گل ها را بیابند، اگر هم رنگ های علف ها، برگ ها و ذخایری باشند که برای فتوسنتز مناسب هستند. بنابراین گلها به هر رنگی غیر از سبز تبدیل می شوند. به رنگ های بنفش، نارنجی و آبی فکر کنید. رنگ هایی که در گیاهان یافت نمی شوند.

برای برجسته کردن عکس ها، باید به دنبال رنگ های غالب در صحنه باشید و روی رنگ هایی که در پیش زمینه مخالف هستند، تاکید کنید. اگر رنگ سبز در پیش زمینه غالب است، باید بر رنگ های سرخابی، قرمز و نارنجی تاکید کنید تا کنتراست ایجاد کنید. به همین ترتیب، می توانید زمین قهوه ای را با آسمان ساعت آبی یا ماسه طلایی با آب اقیانوس آبی مقایسه کنید.

ایجاد این نوع کنتراست در تصاویر شما را به عنوان استفاده از تئوری رنگ شناخته می شود. هنگامی که این کار را به دست آوردید، می دانید هنگامی که این را به دست آوردید، می دانید هنگام عکاسی به دنبال چه چیزی باشید تا کار ویرایش را بسیار آسان تر کنید. یکی از بهترین مکان ها برای شروع جست وجوی نمونه، عکس های برنده جایزه است که در سایت های مسابقه منتشر می شوند. حتی نگاه کردن به شیوه ای که نقاشان رنگ های متضاد در طبیعت باشد. مثل همیشه بیرون بروید و یاد یگیرید که دنیا چگونه می گذرد.

هوشمندانه کارکنید، نه سخت تر

هوشمندانه کارکنید، نه سخت تر - آفیشیار
ترکیب همه چیز است.

این مرحله بر عکس بقیه توصیه های قبلی در این مقاله است. و دلیل خوبی دارد. من شخصا معتقدم که قبل از اینکه بتوانید عکس های عالی بگیرید، باید یاد بگیرید که چگونه عکس ها را ویرایش کنید. یادگیری این درس ها بامطالعه هنر عکاسان دیگر امکان پذیر است، اما گاهی اوقات بهترین درس ها همان هایی هستند که از طریق عکس ها بد یاد می گیرید.

هنگامی که از نحوه ترکیب یا مخالفت رنگ ها با یکدیگر مطلع شدید، گام بعدی این است که شروع به جست و جوی مکان هایی بگردید که بتوانید از این تکنیک ها استفاده نمایید. در قسمت بالا چند مثال زدم. اما واضح ترین آنها این است که منتظر غروب یا طلوع خورشید باشید. این زمانی از روز است که کنتراست رنگ طبیعی را فراهم می کند. بهترین و دراماتیک ترین آسمان غروب خورشید حاوی رنگ هایی است که بر خلاف آنچه معمولا در طبیعت می بینید. این دلیل بزرگی است که چرا این زمان از روز به طور طبیعی برای عکاسی عالی است.

بهترین توصیه ای که می توانم بکنم این است که عکس های خود را برنامه ریزی کنید. به دنبال مکان هایی باشید که برای انتشار در اینستاگرام مناسب باشند. با کمی برنامه ریزی، می توانید عکس های بهتری نسبت به افرادی قبلی بگیرید. همچنین یک برنامه ی خوب برای آب و هوا داشته باشید. مانند زمان های مناسبی که در آن آسمان های دراماتیک وجود دارد، یا غروب های پنبه ای عالی. پیش بینی این نوع پدیده ها با کمی دانش امکان پذیر است. هنگامی که به آن نقطه رسیدید و می دانید که آب و هوا چگونه خواهد بود، وقت آن است که بیرون بروید وی یک عکس عالی بگیرید.

تهیه شده توسط تیم تولید محتوای آفیشیار

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار