فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
پکیج طلائی عروس - استودیو معین کرج
فیلم و عکس مراسم - استودیو معین کرج
عکاسی آتلیه کودک-استودیو معین کرج
باغ عکاسی کودک شهریار
فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج

نکات کاربردی و مهم عکاسی نوزاد

عکاسی نوزاد از فعالیت های شیرین و لذت بخشی است که یک عکـاس می تواند تجربه کند. دیدن نوزاد تازه متولد شـده و حس خوب و لطافتی که با آن همراه است، می تواند فعالیت عکـاسی را برای یک عکـاس بسیار دلپذیر تر کند.

در این مطلب به چند مورد از نکاتی که رعایت آن ها به پیشرفت عکاسی نوزاد کمک می کند می پردازیم.

ایده و ژست مناسب عکاسی

پیش از عکاسی فهرستی از ایده ها و ژست ها در ذهن خود داشته باشید تا هنگام عکاسی از آن ها استفاده کنید. پرسش سوال هایی مانند چه کسانی در عکس باشند؟ چه ژست هایی برای عکاسی نوزاد با والدین مناسب تر است؟ با توجه به سن نوزاد در زمان عکاسی چه ژست هایی را می توان از او انتظار داشت؟ می تواند به روند عکاسی و کمتر شدن مشکلات عکاسی کمک کند.

سن مناسب عکاسی نوزاد

حتما سن نوزاد در زمان عکـاسی را درنظر بگیرید. بهترین زمان برای عکـاسی نوزاد ۷ تا ۱۰ روزگی است. البته عموما استودیو ها ترجیح برای عکاسی کودک در یک هفتگی را دارند و برای عکاسی در خانه نیز تا دو هفته اول زمان مناسبی است. در این مدت خانواده با فرزند جدید و خلقیات او تا حدودی آشنا شده اند و برای عکاسی آماده اند.

ارتباط با نوزاد قبل از عکاسی

چه والدین نوزاد باشید و چه تنها برای عکاسی از نوزاد آن جا باشید، فراموش نکنید که نوزاد برای نخستین بار با پروسه عکاسی آشنا می شود. نوزاد ممکن است در دقایق ابتدایی بخاطر این غریبگی همکاری خوبی نداشته باشد. وقت بگذارید تا اعتماد کودک را جلب کنید. سپس زمانی که آرامش برقرار شد، به او ژست مورد نظرتان را بدهید و عکاسی کنید.

رعایت بهداشت

نوزادان بسیار بیشتر در معرض جذب آلودگی ها و بیمار شدن هستند. پیش از پروسه عکـاسی یا دست زدن به نوزاد دست هایتان را بشویید. و مراقب تماس وسایل آلوده با نوزاد باشید. اگر خودتان بیمار هستید یا احساس بیماری می کنید جلسه عکاسی را به روز دیگری موکول کنید. سلامت نوزاد در اولویت است.

عکاسی راحت تر در زمان خواب

پیشنهاد بیشتر استودیو ها این است که نـوزاد پیش از عکاسی سیر باشد تا بتواند بخوابد. این پیشنهاد به این دلیل است که گـرفتن عکس های قاطع از نوزاد خواب بسیار راحت تر است. چون تکان خوردن نوزاد بعضی ژست های خاص را دشوار می کند.

یافتن زاویه مناسب عکاسی

هر نوزاد تمایلات خاص خود را برای حرکت کردن دارد. برای مثال یک نوزاد ممکن است تمایل به چرخاندن سر به یک سو را داشته باشد. اگر او دائم این حرکت را تکرار می کند، او را در جهت مخالف بچرخانید تا این چرخش به سمت دوربین باشد.

تجهیزات مناسب عکاسی نوزاد

برای عکاسی از نوزاد شما نمی توانید به صورت رندوم و از هر تجهیزاتی استفاده کنید. مهم است که تجهیزات مورد استفاده شما صدای زیادی ایجاد نکند که آرامش کودک را برهم بزند. همچنین استفاده از فلاش ممکن است باعث ترسیدن و آزردگی نوزاد شود که نتیجه آن بدخلقی نوزاد خواهد بود.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار