فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج
پکیج طلائی عروس - استودیو معین کرج
فیلم و عکس مراسم - استودیو معین کرج
عکاسی آتلیه کودک-استودیو معین کرج
باغ عکاسی کودک شهریار
فرمالیته اقتصادی-استودیو معین-کرج

عکاسی انتزاعی چیست؟

عکاسی انتزاعی یک سبک عمومی از عکاسی است که از عکاسی منظره تا عکاسی پرتره را دربرمی گیرد. اما در مفهوم، عکاسی انتزاعی یعنی نوعی از عکاسی که هدف آن بیشتر بیان احساسات و زیبایی در عکاسی است تا به تصویر کشیـدن ماهیت سوژه. به این صورت که شاید در یک تصویر انتزاعی مشخص نباشد سوژه ای که از آن عکاسی کرده اید دقیقا چیست؟ اما تصویر عکاسی شده که نشان دهنده قسمتی از سوژه ی شماست بیانگر احساس خاصی است که به چشمان مخاطب شما خواهد رسید.

سبک عکاسی انتزاعی قرار نیست واضح و یا سریعا قابل درک باشد. بیشتر این عکس ها عجیب و غریب هستند و بیننده را تا سطوح عمیق تری به فکر فرو می برند. چیزهایی که در عکس های ساده و معمول قابل رویت نیستند، در عکس های انتزاعی پیدا می شوند.

عناصر کلیدی عکس انتزاعی

  • سادگی
  • ترکیب بندی
  • زاویه دید
  • هارمونی و هماهنگی
  • نورپردازی
  • رمز و راز

سادگی

در برخورد اول ممکن است عکاسی انتزاعی مبهم و پیچیده به نظر برسد. قسمت های اضافی زیادی در تصویر وجود دارند که باعث حواس پرتی می شوند. اما با حذف المان های اضافی تصویر و تمرکز دادن بر هدف عکاسی، در نهایت عکس سبک تر شده و راحت تر تفسیر می شود.

نزدیک کردن دوربین یا دور کردن بیشتر آن از سوژه، عکس های انتزاعی را رقم می زند.

ترکیب بندی

عکاسی انتزاعی از اصول معمول عکاسی پیروی نمی کند. اما رعایت بعضی نکات در عکاسی مانند حفظ الگوها، تعادل رنگ ها و وزن بصری عکس می تواند در جذاب تر شدن عکس بسیار موثر باشد.

ترکیب بندی کمک می کند تا تمرکز بیننده روی سوژه اصلی باشد.

زاویه دید

مانند ترکیب بندی، زاویه دید نیز مشخص می کند که سوژه چطور دیده شود. زاویه مناسب زاویه ای است که سوژه شما را پوشش دهد و در عین حال، عوامل اضافی و حواس پرتی ها را در عکس شما ثبت نکند.

بعضی از زوایا در سبک های معمول عکاسی زیاد به کار شما نمی آیند درحالی که می توانند یک زاویه انتزاعی خوب باشند. با استفاده از خلاقیت و زوایای مختلفی که پیدا می کنید، می توانید عکس های خیره کننده ای ثبت کنید.

هارمونی و هماهنگی

المان های موجود در یک عکس انتزاعی محدود است. بنابراین با رعایت هماهنگی و هارمونی عکس بهتری بدست می آورید. از رعایت هارمونی رنگ ها می توانید رنگ های تند و قوی را با رنگ های نرم متعادل کنید و توجه بیننده را بیشتر بر روی سوژه اصلی متمرکز کنید.

هارمونی رنگ ها می تواند عکس جذاب تری به شما بدهد

نورپردازی

نورپردازی در هر سبکی از عکاسی جزو مهم ترین بخش هاست. با نورپردازی در عکاسی انتزاعی می توانید تاکید بیشتری بر روی قسمت های از سوژه داشته باشید. جهت و شدت نور در این بخش از کار بسیار مهم است.

عکس های انتزاعی معمولا از نورپردازی های خلاقانه ای برخوردارند. اگر عکاسی را در فضای بستـه انجام می دهید، دست شما برای تنظیم و تغییر نور بازتر است.

رمز و راز

هنر عکاسی انتزاعی عاطفه و حس تخیل شما را برانـگیخته می کند. بنابراین هر عکس و هر قاب که چیزی را به نمایش می گذارد رازی برای کشف شدن توسط مخاطب را دارد.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار