آتلیه معین کرج   
 استودیو تخصصی کودک

آیا می دانید چرا قرارداد عروسی با آتلیه جواز کسب دار مهم است؟

در دنیای امروزی علایق جوانان، عکاسی یکی از شغل های پردرآمد و درواقع آسان تلقی می شود. ممکن است از شبکه های مجازی جذب مشتری کنند و شاید تجربه کافی برای این کار را نداشته باشند و زوجین یا کارفرما با ضرر و زیان مواجه شوند. پس بهتر است قرارداد عکاسی و فیلمبرداری عروسی در آتلیه ای که سابقه کار و جواز کسب از اتحادیه مربوطه را دارد بسته شود تا در مواجهه با مشکلات پیش بینی نشده پاسخگو باشند.

آیا می دانید فیلمبرداری بدون مجوز شامل مجازات می شود؟

در صورت هتک حیثیت طبق ماده ۱۷ قانون مجازات جرائم رایانه ای، فرد محکوم به حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال یا جریمه نقدی ۲میلیون تا ۱۵ میلیون می شود. پس در انتخاب آتلیه عروسی کاملا دقت کنید.

آیا می دانید چه چیزهایی باید همراهتان باشد؟

دسته گل عروس - ofishyar

کارت عروسی، ادکلن، حلقه، ساعت، سرویس طلا، کفش مجلسی، کراوات یا پاپیون، دسته گل از مواردی هستند که در روز مراسم و یا برای فیلمبرداری و عکاسی باید همراهتان باشد.

اگر فکر می کنید ممکن است احساس ضعف کنید، می توانید یک خوراکی کوچک هم همراه خودتان داشته باشید. شکلات تلخ می تواند گزینه مناسب تری باشد.

چرا این وسایل لازم است؟

زیورآلات عروس از وسایل مهمی هستند که می توانند جلوه ی بهتری به عکس و فیلم بدهند. از این وسایل برای بعضی ژست های عکاسی هم می توان استفاده کرد. مثل ژست حلقه یا اهمیت ساعت و دستبند در ژست های متمرکز بر دست ها.

دسته گل، کارت عروسی و … نیز در ایجاد ژست های خلاقانه دیگر نیز به شما کمک می کنند. حتی اگر ساده پسند باشید تمام عکس ها نمی توانند شامل یک ژست ساده و لبخند از رو به روی دوربین باشند.

آیا می دانید باید با فیلمبردار خود مشورت کنید؟

بهتر است یک هفته قبل از مراسم عروسیتان با عکاس یا فیلمبردارتان مشورتی داشته باشید. با این کار هم می توانید از تجربیات او استفاده کنید هم ایده های خودتان را با او درمیان بگذارید تا سلیقه شما را بهتر بشناسد.

عکاسی مراسم - ofishyar

آیا می دانید چه مقدار باید برای مراسم تدارک ببینید؟

اگر تجربه ای در برگزاری مراسم و تدارکات آن ندارید، بهتر است بدانید به ازای هر مهمان ۳۰۰ گرم شیرینی و ۵۰۰ گرم میوه لازم است. برای محاسبه مقدار غذای سلف سرویس نیز به ازای هر۴ کودک، باید غذای ۱ فرد بالغ درنظر گرفته شود.

در رابطه با تالارهایی که دیس پرس سرو می کنند هم یک آدم مورد اعتماد باید برای شمارش غذا در آشپزخانه داشته باشید.

آیا میدانید نباید هزینه اضافی پرداخت کنید؟

اگر باغی که رزرو می کنید تی وی داشته باشد، دیگر نیاز نیست شما هزینه اضافی پروجکشن برای پخش کلیپ عروسی پرداخت کنید.

همچنین هرگونه مشکلات اماکن و… مربوط به صاحب باغ می شود، نه شما. بهتر است قبل از عروسی چند مراسم که در آن مکان برگزار می شود را از نزدیک ببینید.

آیا به عنوان یک عروس خانم می دانید…؟

شینیون و میکاپ عروس باید طبق رنگ چهره و قد داماد انجام شود. اگر این هماهنگی کرنگ تر یا نادرست باشد در تصاویر عروسیتان تاثیر آن خودش را نشان خواهد داد.

شما به عنوان یک عروس موظف نیستید تمام مدت کفشی پوشیده باشید که در آن راحت نیستید. برای مواقع ضروری یا جایی که امکانش باشد، کتونی یا کفش راحت تر همراه داشته باشید.

از نکات دیگر، بهتر است یک شب قبل از مراسم با مشورت پزشک آمپول تقویتی بزنید و قطره چشم ،برای احتمال حساسیت به لنز تهیه کنید.

آیا می دانید لباس عروس باید سبک باشد؟

لباس عروس - ofishyar

لباسی که به عنوان لباس عروس انتخاب می کنید باید در کنار زیبایی که دارد سبک و راحت باشد. چون قرار است مدت زیادی آن را به تن داشته باشید و اگر مناسب نباشد ممکن است آزارتان دهد. پس لباسی انتخاب کنید که از پارچه سبک تری دوخته شده باشد و با فرم اندام شما همخوانی داشته باشد. بهتر است زپون لباس را هم چک کنید تا زیر پایتان گیر نکند.

آیا می دانید چه زمان بهتر است؟

بهترین ساعت ورود شما به سالن ۷:۳۰ الی ۸ است. پس برای رفتن عجله نکنید. بگذارید تا ۷۰ درصد مهمانان پیش از شما برسند.

درمورد زمان خروج از آرایشگاه هم بهتر است اول از همه فصل و شرایط آب و هوا را درنظر بگیرید. در فصل بهار و تابستان، ساعت ۱۲ و در فصل پاییز و زمستان ساعت ۱۰ صبح زمان های بهتری هستند.

عروس
عکاسی خانواده
تصویر برداری پرتره و هنری
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار