قوانین ، باید ها و نباید ها در آفیشیار

ماده ۱  تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

۱-۱- کاربر: شخص حقیقی یا حقوقی است که در سامانۀ آفیشیار ثبت نام  میکند کاربر نامیده میشود.

۲-۱-فروشنده : شخص حقیقی یا حقوقی که در سایت آفیشیار به منظور ارائه خدمات و یا فروش کالا (فروش و رزرو محصول), با نقش کاربری فروشنده, ثبت ‌نام می کند .(هر فروشنده با توجه به نوع محصول قابل ارائه, نقش کاربری متفاوتی از زیر شاخه های فروشنده  خواهد داشت)

۳-۱- مشتری:  شخص حقیقی یا حقوقی که در سایت آفیشیار به منظور دریافت خدمات و یا خرید کالا  (خرید و رزرو محصول),  ثبت‌ نام کرده‌اند.

۵-۱- شرکت: هولدینگ فیلوکس : ارتباط آران فیلم وعکس آفیشیار .

۶-۱- آفیشیار : سامانه جامع و کاربردی فیلم و عکس(فیلوکس) به آدرس اینترنتی https://ofishyar.ir/

۷-۱- حساب کاربری: حسابی که جهت استفاده از خدمات آفیشیار پس از ثبت نام و تایید نقش کاربری , توسط آفیشیار برای کاربر ایجاد می گردد .

۹-۱- اطلاعات کاربری : اطلاعاتی که از طرف کاربران برای تایید نقش کاربری و همچنین جهت فعالیت در سامانه آفیشیار، در اختیارآفیشیار  قرار داده می‌شود. این اطلاعات بصورت مستقیم از کاربر و یا بصورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات آفیشیار و با گذارشات هوش مصنوعی  ایجاد می گردد .

۱۰-۱- اطلاعات محرمانه : اطلاعات مربوط به سفارشات کاربران (زمان عکاسی ،  لوکیشن , جزئیات  پروژه ) دریافت و یا  ایجاد می شود .

 

ماده ۲  حساب کاربری

۱-۲- کاربر  می‌پذیرد که قوانین و مقررات جاری آفیشیار را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته است. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از آفیشیار به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.

۲-۲-تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در آفیشیار  کنند

۳-۲- کاربر می‌پذیرد اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در سامانه آفیشیار وارد کند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربر می‌باشد. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذی صلاح می‌باشد.

۴-۲- هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان مشتری در آفیشیار داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.

۵-۲- مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص حقیقی و یا حقوقی در آفیشیار یا سایر خدمات مربوط به آفیشیار انجام می‌شود به عهدۀ کاربران است.

۶-۲- مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربر است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت رسما صورت نپذیرد ، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ وی خواهد بود.

۷-۲- کاربر حق ندارد به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهد یا حساب خود را به فرد یا شرکت دیگری منتقل کند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات آفیشیار متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.

۸-۲- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر خودداری کند.

۹-۲- ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص شرکت، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر اعم از مشتری و یا عکاس خودداری کند.

ماده ۳  استفاده از آفیشیار

۱-۳-کاربر  متعهد می شود از آفیشیار طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران استفاده کند.

   کاربر حق ندارد اشیاء غیر مجاز از جمله مشروبات الکلی، مواد مخدر، سلاح یا سایر اشیاء یا حیواناتی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران مجاز نیست، هنگام ارائه یا دریافت خدمات همراه داشته باشد.

۲-۳- در صورت درخواست خدمات غیر مجاز از طرف کاربران  , رزرو خدمات درخواستی لغو و مسئولیت جبران خسارات وارده برعهدۀ کاربر مشتری است.

۳-۳- کاربر مشتری و یا فروشنده ، متعهد می‌شود هیچ‌گاه از خدمات آفیشیار به صورتی که به آفیشیار یا شرکای آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکند. در صورتی که کاربر مشتری اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی و یا کاربر فروشنده نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات آفیشیار در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نماید، شرکت ضمن داشتن حق غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.

۴-۳- پل ارتباطی بین کاربران و آفیشیار  و اطلاع رسانی  و گذارشات از طریق ارسال پیامک از ،پست الکترونیکی  و یا  تیکت (Push Notification ) می باشد . در صورت غیر فعال سازی راه های ارتباطی مسئولیت بروز مشکلات به عهده کاربر می باشد .

۵-۳- مسئولیت ارائه خدمات تخفیفی با کد تخفیف به عهده ارائه دهنگان خدمات بوده و  کاربران قبل از خرید محصول می بایست از اعتبار کد تخفیفی اطمینان حاصل نماید .

۶-۳- کاربر می‌پذیرد که اجازۀ انتقال یا فروش کد های تخفیف خصوصی را به اشخاص دیگر ندارد.

۷-۳ –مسئولیت تامین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات آفیشیار  به عهدۀ کاربر می باشد .

۸-۳- کاربر متعهد می‌شود از اطلاعاتی که در نتیجۀ پروژه های ایجاد شده در آفیشیار,  استفاده شخصی نکرده و بعنوان امانت نزد کاربران خواهد ماند و طبعاً تحویل و معدوم سازی اطلاعات پس از طی مراحل تعریف شده در آفیشیار و بر طبق قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران صورت خواهد پذیرفت. و در صورت نقض تعهدات مذکور و بروز مشکل شخص خاطی پاسخ گو خواهد بود و مجموعه آفیشیار هیچگونه مسئولیتی در این امر نخواهد داشت و مجموعه آفیشیار ,  مجاز به ابطال  رزر و خرید محصول  بوده  و  در   پیگیری حقوقی و کیفری موضوع مختار خواهد بود.

۱۳-۳- کاربر متعهد  به رعایت همۀ قوانین  شرعی، اخلاقی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران  در هنگام استفاده از آفیشیار است.

۱۴-۳- کاربر می‌پذیرد و اعلام می‌دارد که متن حریم خصوصی آفیبشیار  را مطالعه نموده و مورد قبول وی است.

۱۵-۳- کاربران  می‌پذیرند که آفیشیار فقط  پل ارتباطی بین مشتری و فروشنگان است  و فروشندگان در پذیرش و یا رد  ارائه خدمات درخواست شده از طریق آفیشیار مختار است

ماده ۴  هزینه ها و پرداخت ها

۴-۱- شرایط لغو پروژه

جهت رزرو محصولات مبلغ  ۱۰۰% از کل مبلغ رزرو را می توان از طریق درگاه موجود در سامانه آفیشیار و یا از طریق حساب بانکی ارائه شده توسط فروشنده   پرداخت می شود و یا با انتخاب گزینه پرداخت هنگام تحویل ، کلیه مسئولیت دریافت و پرداخت به عهده مشتری و فروشنده خواهد بود و آفیشیار هیچگونه مسئولیتی درقبال آن نخواهد داشت .

جهت ضمانت کمی و کیفی اجرای پروژه رزرو شده می بایست مبالغ پرداختی از طریق درگاه پرداخت آفیشیار صورت گیرد و در غیر اینصورت آفیشیار هیچ گونه مسئولیتی در قبال وجه پرداختی و خدمات دریافتی نخواهد داشت و صرفا بستر توافق طرفین را فراهم خواهد کرد و  از دریافت وجه رزرو بلاک منتفع خواهد شد و در صورت پرداخت از طریق درگاه بانکی آفیشیسار، مبلغ دریافتی بعد از انجام پروژه رزرو شده و تائید مشتری به سلامت اجرای پروژه ، به حساب فروشنده واریز خواهد شد و در صورت بروز مشکل با نظر کارشناسی آفیشیار مبالغ مذکور متناسب با خدمات به فروشنده پرداخت و الباقی به مشتری مسترد میگردد.

در صورت لغو درخواست رزرو محصول از طرف مشتری تا ۳۰روز قبل از انجام خدمات بجز هزینه رزرو بلاک کل مبلغ پرداختی عودت خواهد شد.

در صورتیکه کاربر مشتری تا ۱۵روز مانده  به  زمان اجرای پروژه , سفارش خود را لغو کند،۸۰% و تا قبل از ۲۴ساعت ۶۰٪ مبلغ کل سفارش او مسترد می گردد و البته در تمامی موارد هزینه رزرو بلاک توسط آفیشیار از مبلغ اصلی کسر خواهد شد.

۷-۴- کاربر مشتری می‌پذیرد هر گونه تخریبی که در تجهیزات آفیشی در نتیجه استفاده از خدمات با حساب کاربری وی ایجاد شود، مسئولیت تامین هزینه‌های مربوط به تعمیر و یا خسارات وارده به عهده وی خواهد بود.

۴-۸- تسویه حساب آفیش  از درگاه آفیشیار پس از ۱۰روز کاری و ثبت رضایت آفیش کننده است.(درصورت عدم دریافت ثبت شکایت , رضایت از اجرای پروژه تلقی می شود)

درصورت ثبت شکایت نسبت به ارائه یک آفیش ؛ کارشناسان فنی و حقوقی آفیشیار نسبت به حل اختلاف اقدام خواهند کرد و در صورت عدم رضایت به مراجع زی صلاح ارجاع خواهند شد

ماده ۵  مسئولیت آفیشیار

۱-۵- پشتیبانی ۲۴ ساعته،

۲-۵- ضمانت کمی و کیفی

۳-۵- سهولت درآفیش

ماده ۶  مسئولیت کاربران

۱-۶- مسئولیت همۀ اقدامات و افعال که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام ارائه خدمات) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربر) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و آفیشیار هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و آفیشیار می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع صالح اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی آفیشیار  بعمل آورد.

۲-۶- هر گونه اقدامی از سوی کاربران که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار آفیشیار شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و آفیشیار حق غیر فعال نمودن کاربر و اقدام قانونی علیه وی را جهت مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی خود خواهد داشت.

ماده ۹  محتوای تولید شده توسط کاربران

کاربران می توانند در پروفایل خود و گروهها ،انجمنها و وبلاگها ؛ متن، صوت و یا  تصاویر (محتوای) منتشر کنند.(طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران) و مالکیت هر محتوی متعلق به کاربران خواهد بود. اما آفیشیار حق دارد آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند.  همچنین آفیشیار مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص دیگر منتقل کند.

ماده ۱۰  قطع خدمات

۱۱  توافق از راه دور

۱-۱۱- کاربران می پذیرند تیکتها و یا پست الکترونیک و  پیامک دریافتی از آفیشیار و مکاتبات بین کاربران مستند خواهد بود و ثبت می شوند و درصورت لزوم قابل رجوع خواهند بود همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط , ارسال اخطاریه  و ابلاغیه‌های  مربوط به  آفیشیار ، از طریق سامانه آفیشیار بعمل آید و کاربر ضمن پذیرش اطلاع از شروط  و روند اجرایی آن موافقت خود را نسبت به اعمال شرط مذکور اعلام می‌کند.

۲-۱۱- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربری برعهده کاربر می باشد . کاربر ضمن  پذیرش  این مسئولیت ، همۀ  پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل  پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده  غیر  قابل استماع و مردود است.

۴-۱۱- کاربران  با عضویت در آفیشیار,  پذیرش خود را نسبت به  هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و شبکه ههای اجتماعی  اعلام می‌کند.


فروشگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *