آموزشی, راهنمای مشتری, وبلاگ

همه چیز درباره ی عکس پرسنلی

امروزه در اکثر کارهای اداری مهم مانند گرفتن پاسپورت، ویزا، شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه، مدارک و… تشخیص چهره شما به اندازه تشخیص اطلاعات هویتی شما اهمیت دارد. داشتن عکس پرسنلی مناسب برای هر یک از این موارد قدم اول است.

عکس پرسنلی به عکسی گفته می شود که مشخصات چهره ی شما در آن به وضوح قابل تشخیص باشد و در زمینه آن هیچ طرح یا منظره ای وجود نداشته باشد. عکس پرسنلی با بکگراند سفید و با رعایت قوانین مشخص بین المللی و ضوابط داخلی هر کشور گرفته می شود. و نورپردازی مخصوص به خود را دارد تا جزییات چهره به درستی و کامل ثبت شود.

معمولا عکس های پرسنلی در ابعاد ۴×۳ برای ادارات، مدارس، شناسنامه و کارت ملی یا ۴×۶ برای پاسپورت، ویزا و امور مهاجرت چاپ می شوند. در ادامه اصول دیگری هستند که برای عکاسی باید به آن ها دقت شود تا عکس مناسب و درستی گرفته شود.

قوانین مهم در فرایند عکاسی

۱.تمام رخ بودن صورت در کرج

۲.نداشتن سایه روی گردی صورت

۳. نداشتن هرگونه حالتی که باعث تغییر چهره شود

۴.نداشتن عینک و پیرسینگ

۶.رعایت شئونات اسلامی برای بانوان و آقایان

عکاسی پرسنلی - ofishyar

ژست عکس پرسنلی

در نشستن هنگام عکاسی پرسنلی باید کمر کاملا صاف باشد و شانه ها در زاویه درست، برابر با گردن قرار بگیرند. گردی صورت باید کاملا رو به روی دوربین باشد. اگر غبغب دارید کمی سرتان را به جلو بکشید تا دیده نشود. در هنگام عکاسی به منبع نور نگاه نکنید چون باعث جمع شدن چشم ها می شود. برای اینکه حالت چشم هایتان خمار نیفتند، چند ثانیه پیش از عکاسی چشم هایتان را ببندید و دوباره باز کنید.

اشتباهات رایج در عکاسی پرسنلی

۱.عکس های پرسنلی دارای زمینه سفید هستند. از پوشیـدن لباس سفید خودداری کنید تا هنگام عکاسی یا ادیت عکس بخشی از عکس شما دچار مشکل نشود.

۲.لباس آقایان در عاکسی پرسنلی بسیار مهم است. پوشیدن کت و لباس های یقه دار برای عکاسی نسبت به تیشرت و لباس های راحت، مناسب تر و رسمی تر است.

۳.آرایش های غلیظ و نامتعارف برای بانوان توصیه نمی شود. اگر قصد استفاده از عکستان برای ارگان های دولتی را دارید در این صورت به احتمال زیاد عکس شما پذیرفتـه نشود.

۴.از اخم، لبخند یا باز کردن بیش از اندازه چشم ها در عکس خودداری کنید. چهره شما باید طبیعی و بدون حالت باشد.

۵.اگر به دنبال عکس پرسنلی با کیفیت و خوب هستید، آفیشیار می تواند به شما کمک کند.

نکات مهم عکس پرسنلی - ofishyar

نکاتی برای بانوان

در مراجعه برای عکاسی پرسنلی مقنعه را فراموش نکنید. رنگ مقنعه بهتر است مشکی یا سرمه ای باشد و به جز گردی صورت، باقی قسمت ها را به درستی پوشش دهد. اکثر عکاسی ها مقنعه دارند اما برای رعایت بهتر بهداشت و راحتی خودتان مقنعه مناسب همراه داشته باشید.

بهتر است آرایش نداشته باشید یا آرایش غلیظی روی صورتتان نباشد تا جزییات چهره طبیعی شما مشخص باشد. درصورت داشتن آرایش، از آرایش مات استفاده کنید تا انعکاس نور روی پوست و اجزای صورتتان باعث تغییر کیفیت عکس نشود.

قیمت عکس پرسنلی

قیمت عکس پرسنلی با توجه به کاغذ چاپ، سایز و تعداد قطعه عکس و محلی که به آن مراجعه می کنید متفاوت است. همچنین بخش زیادی از قیمت عکس بستگی به چاپ آن دارد. معمولا چاپ قیمت چاپ فوری بیشتر از چاپ معمولی است. اما عکس شما در مدت زمان بسیار سریع تری آمـاده است.

همچنین می توانید در وبسایت آفیشیار پیش از مراجعه به عکاسی از آتلیه مورد نظرتان درمورد قیمت عکس سوال کنید و از کیفیت خدمات موردنظرتان اطمینان حاصل کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *