بنر_معین استودیو_آفیشیار

یک آتلیه عکاسی خوب علاوه بر داشتن مجوز کسب و مورد اعتماد بودن، باید به روز و خلاق باشد. به این معنا که از شیوه های جدید عکاسی آگاه باشد و در عکاسی از هر خلاقیتی برای زیبا تر شدن تصاویر استفاده کند.

از الزامات هر آتلیه ای داشتن دوربین DSLR و تجهیزات پایه در عکاسی است. تجهیزاتی مانند سه پایه، انواع لنز، فلاش و فیلتر ها. نکات گفته شده در ادامه مطلب نیز مشخص می کنند سطح کیفیت یک آتلیه چگونه است.

۱. فضای استودیو

۲. عقد قرارداد با مشتری

۳. کیفیت دوربین عکاسی

۴. نورپردازی مناسب

۵. تصویر پس زمینه

۶. فعالیت در زمینه های مختلف

۷. برنامه های گرافیکی

۸. رسانه های اجتماعی و وبسایت

۹. نمونه کارها

۱۰. بستر رزرو و پرداخت آنلاین

فضای استودیو

فضای استودیو اولین چیزی است که به دید شما می خورد. مهم نیست فضای استودیو بزرگ باشد یا کوچک. دقت کنید که داخل آتلیه و چیدمان وسایل به چه صورت است. یک آتلیه خوب فضایی مناسب و مرتب دارد که می تواند شما را به خود جذب کند.

عقد قرارداد با مشتری

هنگامی که با یک آتلیه به توافق می رسید قرارداد کتبی به شما داده می شود که با امضای آن، آتلیه در برابر انجام خدمات موظف می شود. پیش از امضا به برگه قرارداد دقت کنید. اگر نمی دانید یک قرارداد اصولی و درست به چه شکل است، نکات مهم قرارداد با آتلیه عروس را مطالعه کنید.

کیفیت دوربین عکاسی

آتلیه های خوب از دوربین های عکاسی مناسب و جدید استفاده می کنند. حتما نباید دوربین آخرین مدل استفاده شود، اما نباید به عکاسی با یک دوربین قدیمی و یا مشکل دار رضایت دهید. کیفیت دوربین اصلی ترین فاکتوری است که ضامن با کیفیت بودن عکس و فیلم های شماست.

نورپردازی مناسب

اگر دوربین خوب ثبت کننده ی زیبایی عکس باشد، نورپردازی کافی و اصولی نصف زیبایی عکس است. نورپردازی عنصر اساسی داشتن یک عکس خوب است. اگرچه نور طبیعی اولویت انتخاب برای عکاسی است. اما در شرایطی که در آتـلیه نور کافی برای عکاسی نباشد، استفاده از تجهیزات نورپردازی لازم است.

تصویر پس زمینه

بسته به نوع عکسی که می گیرید، ممکن است به پس زمینه های مختلفی نیاز داشته باشید. آتلیه های خوب انواع پس زمینه های مناسب هرنوع عکاسی را دارند. وجود پس زمینه های متنوع به جذابیت عکس می افزاید و یکی از مواردی است که از اصلی ترین ویژگی های یک آتلیـه خوب است.

فعالیت در چند زمینه مختلف

از ویژگی های دیگر آتلیه خوب فعالیت همزمان در چند زمینه مختلف است. قطعا آتلیه ای که در زمینه های عکاسی کودک، عکاسی بارداری و عکاسی عروس فعالیت می کند از آتلیه ای که تنها در یک زمینه فعالیت دارد حرفه ای تر است و تبحر بیشتری دارد.

برنامه های گرافیکی

در این ویژگی بیشتر مشخص می شود که یک آتلیه تا چه حد کیفیت کار خوبی دارد. یک آتلیه خوب از افراد متخصصی استفاده می کند که به استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مانند فوتوشاپ و لایت روم مسلط هستند و تغییرات زیرکانه تر و حرفه ای تری می توانند روی عکس های شما اعمال کنند.

رسانه های اجتماعی و وبسایت

هر آتلیه خوب و با سابقه ای قطعا یک وبسایت برای ارائه خدمات در دسترس مشتریانش قرار می دهد. یک وبسایت کامل می تواند کمک خوبی برای بیشتر دیده شدن یک عکاسی یا آتـلیه باشد. همچنین شبکه های اجتماعی فضای خوبی برای دیده شدن نمونه کارهای یک آتـلیه هستند. اکثر عکاسان و آتلیه های خوب در شبکه های اجتماعی یا در بستر وبسایت خود، فعالیت پررنگ و مداومی دارند.

نمونه کارها

نمونه کارهای باکیفیت معرف یک آتلیـه خوب به مشتری هستند. هرچه این نمونه کارها بیشتر و بهتر باشند، اعتماد مشتری را بیشتر به خود جذب می کنند. پس آتلیه ها برای بالا بردن سطح کار خود، نمونه کارهای بهتری را ارائه می کنند.

بستر رزرو و پرداخت انلاین

خیلی از مشتریان امروزه به دنبال رزرو اینترنتی وقت عکاسی و همچنین پرداخت آنلاین آن هستند. پس وجود قابلیت رزرو خدمات و یک درگاه پرداخت امن در سایت، از ویژگی های لازم برای یک آتلیه خوب است.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار