آتلیه معین کرج   
 استودیو تخصصی کودک

هیچ چیز به اندازه یک عکس خانوادگی شاد نمی تواند محبت و عشق بین اعضای یک خانواده را به تصویر بکشد. یک عکس خانوادگی زیبا می تواند یادآور خاطرات شیرینی باشد. با گذشت زمان، این عکس ها هستند که به شما کمک می کنند خاطرات خوب را به یاد آوردید.

برای داشتن یک عکس خانوادگی خوب به چه نکاتی باید توجه داشت؟

◼ زمان مناسب عکاسی

چند تایم طلایی وجود دارند که برای عکاسی مناسب هستند. بهترین زمان عکاسی در روز، صبح (قبل از ساعات میانی روز) و زمان غروب آفتاب است.

از عکاسی در شب و بعد از تاریکی هوا صرف نظر کنید. چون نه تنها جزییات عکس به خوبی دیده نمی شوند، بلکه ممکن است استفاده از فلاش اذیتتان کند.

عکاسی در ساعاتی که آفتاب مستقیم می تابد هم کار چندان جالبی نیست. زیرا تضاد سایه و روشنی ها باعث می شوند عکس خشن به نظر برسد.

◼ ژست عکاسی خانوادگی

عکس خانوادگی - ofishyar

می توانید از هر ژستی برای عکاسی خانوادگی استفاده کنید. اما فراموش نکنید هماهنگی باعث بهتر شدن عکستان می شود. اگر یکی از اعضای خانواده دوست دارد ژست بامزه ای بگیرد، بقیه نیز او را همراهی کنند.

هنگام ژست گرفتن دقت کنید که کسی از کادر تصویر خارج نشود و هر ژست را حداقل در ۳ عکس تکرار کنید تا اگر اتفاقی کسی پلک زده بود و عکس خراب شده بود، بازهم از همان ژست عکس داشته باشید.

◼ لباس های هماهنگ

شاید بعضی عکس های خانوادگی را دیده باشید که در آن تمام اعضای خانواده از یک لباس در سایز های مختلف پوشیده اند. این ایده می تواند جالب باشد اما اگر امکانش را ندارید، لازم نیست خودتان را اذیت کنید. تنها همین که رنگ و مدل لباس هایتان هماهنگی داشته باشند عکستان را زیبا می کند. مثلا می توانید انتخاب کنید همه اعضای خانواده درعکس لباس های روشن بپوشید یا دو گروه شوید و رنگ های مکمل مانند آبی و نارنجی بپوشید.

◼ مکان عکاسی خانوادگی

مکان عکاسی می تواند خارج از خانه یا داخل خانه باشد.

اگر محیط خانه را برای عکاسی انتخاب می کنید، یک پس زمینه ساده در نظر بگیرید و دقت کنید نور محیطی که برای عکاسی انتخاب کرده اید مناسب باشد. مزیت عکاسی در خانه این است که می توانید لباس هایتان را عوض کنید و دوباره عکس بگیرید.

عکس خانوادگی - ofishyar

اگر محیط خارج از خانه مدنظرتان است دو انتخاب دارید: یکی رزرو باغ که بعضی از آن ها هزینه ورودی دارند و بعضی ندارند. و انتخاب دیگر محیط های باز که رایگان هستند و هزینه ای ندارند.

اگر بودجه کافی دارید، عکاسی در باغ می تواند انتخاب خوبی باشد. دسترسی به پس زمینه های خاص و متنوع خلاقیت بیشتری به عکس هایتان اضافه می کند.

درصورتی که تصمیم به رزرو باغ ندارید لوکیشن های دیگری هم هستند که رایگان و در دسترس شما هستند. مانند پارک ها، باغ های عمومی و مناظر طبیعی.

◼ دوربین

برای عکس هایی با کیفیت و وضوح خیلی بالا حتما به یک دوربین حرفه ای و لنز مناسب احتیاج دارید. اما می توانید با گوشی موبایل هم عکاسی خانوادگی کنید که دیگر در هر خانه ای گوشی موبایل برای عکاسی پیدا می شود.

اما گزینه ی دیگری که می تواند تضمین کند عکس های بهتری داشته باشید این است که از یک عکاس کمک بگیرید و یک تایم عکاسی رزرو کنید. سپس در هر مکانی که می خواهید اجازه دهید تا کسی که توانایی بیشتری در عکاسی دارد، عکس خانوادگی شما را ثبت کند.

عروس
عکاسی خانواده
تصویر برداری پرتره و هنری
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار