بنر_معین استودیو_آفیشیار

درباره عکاسی چهره چه می دانید

عکاسی چهره یا عکاسی پرتره به شاخه ای از عکاسی اطلاق می شود که تمرکز آن عکسبرداری از صورت انسان است. در واقع عکاسی پرتره یا چهره به عنوان یک چالش مداوم است که احتیاج به خلاقیت عکاسان دارد تا بتوانند پرتره های زیبایی را خلق کنند. عکس پرتره را با استفاده از تکنیک های مخصوص عکاسی مانند ترکیب بندی ، نور و رنگ ها انجام می دهند. عکاسی چهره به عنوان یک عکس فوری شناخته نمی شود بلکه یک عکس ترکیبی است که در طول عکسبرداری سوژه در گوشه ای آرام و بی حرکت می نشیند و به عکاس نگاه می کند.

عکاسی چهره - آفیشیار
در عکاسی چهره پرتره تمرکز روی چهره می باشد

نکات مهم برای پرتره مناسب

عکاسی پرتره باید بر اساس اصول خاصی انجام بگیرد تا تاثیر لازم را داشته باشد. یکی از مهم ترین موارد که باید در این نوع عکاسی رعایت شود کادر بندی مناسب است که باید به شکل عمودی انجام بگیرد. یک عکاس حرفه ای با تست های زیاد مناسب ترین کادر را برای صورت پیدا می کند.

انتخاب لنز مناسب عکاسی پرتره

انتخاب لنز در اندازه ی مناسب یکی دیگر از فاکتورهایی است که در هنگام گرفتن عکس چهره باید رعایت شود. برای خلق یک عکس بی نقص از چهره بهتر است از لنزهای تله فوتو استفاده شود. به این دلیل که این نوع لنزها امکان بهتر دیده شدن چهره را ایجاد می کنند.

نورپردازی مناسب چهره

مهم ترین مسئله در هنگام ثبت یک عکس چهره بی شک استفاده از نورپردازی مناسب است. برای اینکه بتوانید یک عکس چهره ی حرفه ای بگیرید باید چهار نور اصلی را داشته باشید که شامل نور کلیدی که پر قدرت ترین نور در این نوع عکاسی است و نورپشت، نور پس زمینه و نور پرکننده می شود. با شناخت و به کارگیری این نورها می توانید یک عکس پرتره ی عالی داشته باشید.

ژست در عکاسی پرتره

آخرین نکته ای که در عکاسی چهره باید به آن اشاره کرد ژست گرفتن است ژست باید گونه ای باشد که حس را منتقل کند. فراموش نکنید در برخی موارد یک تغییر حالت بسیار کوچک می تواند عکس را بسیار متفاوت کند.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار