بنر_معین استودیو_آفیشیار

در این جلسه قصد داریم نحوه تنظیمات اولیه ادیوس و ایجاد پروژه edius جدید را به طور کامل برسی کنیم.

وقتی برای اولین بار برنامه ی edius را باز می کنید با پنچره ی زیر روبرو می شود. این کادر از شما می خواد تا مسیر ذخیره پیش فرض پروژه را انتخاب کنید.

پنجره مسیر ذخیره سازی پروژه ادیوس
از این طریق می توان مسیر ذخیره سازی را در ادیوس انتخاب نمایید.

در این مرحله برای انتخاب مسیر ابتدا بر روی دکمه browse کلیک کرده و سپس مسیر دلخواه برای ذخیره را انتخاب می کنیم. بعد از انتخاب مسیر ذخیره بر روی دکمه ok کلیک نمایید. نکته : هرگز درایو ویندوز را برای ذخیره انتخاب نکنید. همچنین توصیه می شود از هارد برای ذخیره سازی و نگهداری پروژه های خود استفاده کنید

پنجره شروع ایجاد پروژه ادیوس

با هر اکانتی وارد شوید با همان یک پروفایل برای شما می سازد. هر فرد می تواند برای کار بر روی یک پروژه پروفایل مخصوص به خود را داشته باشند. بدین ترتیب هر کاربر میتواند پروژه ادیوس خود را مدیریت کرده و پروژه های جدید ایجاد کند.

پنجره شروع پروژه ادیوس - ایجاد پروژه - Edius - آفیشیار
در این پنجره می توانید پروفایل های خود را در ادیوس مدیریت کنید.

اگر از قبل پروژه ای در ادیوس برای انجام داشته باشید می توانید از قسمت  Recent Project آنرا انتخاب نمایید. همچنین اگر می خواهید پروژه ای را  از روی هارد باز نمایید می توانید از دکمه ی Open Project استفاده کنید.

پنجره Creat Project Presets در ایجاد پروژه ی ادیوس

پنجره Creat Project Presets - پروژه ادیوس - ادیوس - آفیشیار
می توانید Size، frame rate، bit را برای پروژه ادیوس خود انتخاب کنید.

برای باز کردن پروژه جدید در ادیوس بر روی  New Project کلیک نمایید. با این کار پنجره ی Creat Project Presets با سه ستون باز می شود. در این کادر می توانید مشخصات و نوع پروژه را انتخاب نمایید.

نکته: تنها یکبار یان گزینه ها را می اوانید انتخاب کنید.

در هر ستون می توانید بیش از یک گزینه را انتخاب نمایید.

 قادرید در بخش Size کیفیت و سایز را انتخاب نمایید. در این ستون از پایین به بالا کیفیت افزایش می یابد. معمولا از گزینه HD در این قسمت استفاده می شود.

نکته: براساس گزینه ای که در ستون Size  انتخاب می کنید گزینه های ستون های دیگر تغییر می کنند.

ستون Frame Rate تعداد فریم در ثانیه را مشخص می کند. برای پخش فیلم معمولا از دو فرمت استفاده می کنند این دو فرمت PAl و NTSC است. فرمت NTSC معمولا در کشور آمریکا استفاده می شود که در هر ثانیه ۲۹.۹۷ فریم از فیلم را نمایش می دهد. فرمت PAL اکثرا در کشور انگلیس استفاده می شود که در هر ثانیه ۲۵ فریم از فیلم را نمایش می دهد. امروزه بیشتر از فرمت NTSC استفاده می شود بنابراین Frame Rate را بر روی ۲۹.۹۷  می گذاریم.

در ستون Bit عمق تصویر و کیفیت رنگ را مشخص می کنیم. براساس Bit دوربین یکی را انتخاب می کنیم.

پنجره Project Settings در edius

پس از انتخاب گزینه های هر ستون برای ایجاد پروژه edius بر روی دکمه Next کلیک نمایید. از Presets های نمایش داده می توانید استفاده کنید. سپس بر روی دکمه Completed کلیک نمایید.

اکنون کادر Project Settings باز می شود. هر بار باز کردن برنامه این صفحه باز می شود. با انتخاب هر کدام از Presets اطلاعات قابل مشاهده است.

پنجره Project Settings  - آفیشیار
با انتخاب هر کدام از Presets ها در ادیوس اطلاعات آن در سمت راست پنجره نمایش داده می شود.

می توانید نام پروژه ی ادیوس خود را نیز در اینجا انتخاب نمایید. با زدن تیک Creat Folder with Project Name پوشه ای همنام با نام پروژه ایجاد می شود. بعد از انجام اینکار ها پروژه شما ایجاد می شود. می توانید تنظیمات انتخاب شده را حین کار کار نیز تغییر دهید.

این محتوا توسط تیم تولید محتوای آفیشیار تهیه شده. مدرس این دوره مهندس سید محمد معین خلیلی نژاد میباشد. همچنین میتوانید پکیج کامل آموزش ادیوس را از طریق آموزشگاه آفیشیار دنبال کنید.

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار