اتحادیه عکاسان و تصویربرداران کرج

تصویربرداران و عکاسان مانند هر صنف دیگری، اتحادیه دارند و قیمت های خدمات به مردم مشخص می شود. در این اتحادیه اکثر تصویربرداران و عکاسان ثبت نام کرده اند. و گاهی اوقات مردم بخاطر خدمات بد برخی از اصناف می توانند به این اتحادیه شکایت کنند.

کمک به حل مشکلات عکاسان و تصویربرداران کرج - آفیشیار
کمک به حل مشکلات عکاسان و تصویربرداران کرج

وظیفه اتحادیه عکاسان و تصویربرداران کرج

این اتحادیه بر نحوه خدمات رسانی به مردم رسیدگی می کند. و رئیس اتحادیه در اظهاراتی گفته که 170 – 180 آتلیه در کرج به دلیل وضع بد اقتصادی تعطیل شده اند.

از آن جایی که اکثر تجهیزات و وسایل عکاسی و فیلمبرداری از خارج از کشور وارد می شود. بنابراین قیمت این تجهیزات طی یک و سال و نیم گذشته، شش برابر افزایش یافته.

امروزه اکثر مردم عکس های پرسنلی خود را در دفاتر پلیس + 10 تهیه می کنند و عکس های مدارس نیز در به همین روش تهیه می شود.  اگر وضع کنونی همچنان ادامه یابد تا چند سال آینده هم هیچ اثری از عکاسان و فیلمبرداران نخواهد بود

صنعت دیجیتالی و نابودی عکاسی سنتی

موبایل هایی با دوربین های چند مگا پیکسلی کار مردم را برای عکاسی راحت کرده است. اکثر آتلیه ها مشتری ندارند.

 بعد از آن هم مردم امروزه خیلی راحت با نرم افزارهای ویرایش عکس کار می کنند. این اوضاع و شرایط برای افرادی که در صنف عکاسی کار می کنند چندان خوشایند نیست.

نجات اقتصادی اصناف عکاسان و تصویربرداران کرج - آفیشیار
نجات اقتصادی اصناف عکاسان و تصویربرداران کرج

بیماری کرونا

بیماری کرونا طی دو سال اخیر به صنف عکاسان و تصویربرداران آسیب های جدی وارد کرده. و اگرچه اتحادیه با راهکارهایی سعی در حل مشکلات دو طرف مردم و اصناف دارد.

این بیماری مانند شمشیر دو لبه عمل کرده. درآمد اصناف اتحادیه کاهش پیدا کرده. مردم بخاطر شیوع ویروس کرونا ترجیح می دهند که عکس های تکی بگیرند.

کاهش مراسم عروسی و تولد نیز در دوران گذشته نیز حتی عکاسان نیز حضور داشتند. باعث کاهش در آمد عکاسان شده.

نظر دهید

پاسخ دهید

آفیشیار
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید