بنر_معین استودیو_آفیشیار

دوست دارید چند قاب عکس زیبا از کودکی دلبندتان داشته باشید؟ یا دلتان می خواهد تجربه ی زیبای کودکی فرزندتان را ثبت کنید؟ عکاسی کودک به شما این امکان را می دهد تا تمام این لحظات زیبا را ثبت کنید. همراه ما باشید تا بیشتر درمورد عکاسی کودک بدانید…

ویژگی عکاسی کودک

همانطور که کودکان و نوازادان خود نیز لطیف تر هستند، عکاسی از آن ها هم به لطافت و ظرافت خاصی نیاز دارد. همچنین عکاسی کودک به صبر و حوصله شما احتیاج دارد. از مهم ترین چیزهایی که باید بدانید هم این است که چگونه کودک را به گرفتن ژست های طبیعی تشویق کنید، درحالی که احساس ناراحتی نکند.

پس زمینه و نور مناسب عکاسی کودک

اگر خودتان در خانه از کودک عکاسی می کنید، بهتر است زمینه ای را در نظر بگیرید که خیلی شلوغ نباشد. یک کمد شلوغ و پر از اسباب بازی در پس زمینه می تواند بدترین انتخاب باشد! زیرا هرچه پس زمینه شلوغ تر شود، تمرکز از روی کودک شما کمتر می شود.

پس زمینه های ساده و تک رنگ می تواند به زیبایی عکس شما کمک کند. همچنین برای عکاسی در خانه، نور لطیف شده خورشید (ساعات اول صبح) بهتر از نور لامپ است.

عکاسی کودک و نوزاد - ofishyar
نمونه عکاسی از کودک با پس زمینه تک رنگ

اگر هم به یک استودیو یا آتلیه مراجعه می کنید دکورهای انتخابی بیشتری در اختیار شما قرار می گیرد. می توانید از آتلیه مودنظرتان بخواهید نمونه های عکاسی را نشانتان دهد تا راحت تر تصمیم بگیرید.

چه ژست هایی برای کودک و نوزاد زیباست؟

والدین و کودک:

کودک با حضور نزدیک والدین احساس آرامش بیشتری دارد. می توانید خودتان هم با کودکتان در عکس حضور داشته باشید. این حالت بعدها وقتی عکس را نگاه می کنید به شما هم حس خوبی می دهد.

عکاسی مادر و نوزاد- ofishyar
عکاسی مادر و نوزادش

سورپرایز:

گاهی ژست هایی که ناگهان تصویربرداری و شکار می شوند می توانند زیبا و خاص باشند. می توانید وقتی کودکتان مشغول کاری است بدون آن که متوجه شود از او عکاسی کنید. در صورت دیگر، می توانید به یکباره او را که حواسش به شما نیست، با صدا زدن غافل گیر کنید و اگر بتوانید لبخند او را در این لحظه ثبت کنید که چه بهتر!

کودک خوابیده:

ژستی است که بیشتر برای نوزادان استفاده می شود. در این عکس ها، رنگ ها طبیعی هستند و عمق میدان کمتر، باعث می شود توجه روی کودک باشد. ژست کودک خوابیده معصومیت نوزادان را به خوبی به نمایش می گذارد.

عکس نوزاد خوابیده - ofishyar

نوزاد تازه متولد شده:

نگران نباشید اگر نوزادتان کوچک تر از آن است که خودش بتواند ژست خاصی را بگیرد. شما می توانید خودتان کودکتان را درآغوش بگیرید و عکاسی کنید. در حالتی دیگر، بدون آن که نوزاد اذیت شود، می توانید خودتان او را در ژست ساده ای مانند خوابیده روی شکم و… قرار بدهید.

وسایلی که بهتر است همراهتان باشد

چه برای عکاسی در آتلیه و چه برای عکاسی در خانه بهتر است یک سری وسایل در دسترستان باشد. چون ممکن است حین عکاسی هر اتفاق غیر منتظره ای رخ بدهد:

  1. دستمال کودک
  2. حوله یا پارچه نرم و تمیز
  3. محلول پاک کننده دست
  4. وسیله ای برای سرگرم کردن کودک

نکات مهم هنگام عکاسی از کودک

? از لوازمی که ممکن است کودکتان را آزاد دهد، استفاده نکنید

? لباسی انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، راحت باشد. اگر کودک احساس راحتی نکند، این ناراحتی در عکس ها هم پیدا می شود.

? آمادگی برای حرکات ناگهانی کودک یا نوزاد را داشته باشید. ترجیحا از شخصی دیگری هم در عکاسی کمک بگیرید

? اگر به آتلیه یا استودیو می روید با کودک هنگام عکاسی صحبت کنید. سکوت شما ممکن است به او احساس ناامنی بدهد

? مواظب تاب خوردن دوربین و اشیاء سنگین در اطراف کودک باشید

آتلیه یا خونه؟

در آخر، این مورد هم کاملا به نظر سلیقه شما و امکاناتتان بستگی دارد. اگر فکر می کنید شرایط عکاسی از فرزندتان را ندارید یا عکس های خوبی نمی توانید در خانه ثبت کنید، پیدا کردن یک آتلیه خوب برای عکاسی کودک کار دشواری نیست…

ویژگی های آتلیه عکاسی مناسب کودک

❣️آتلیه های عکاسی کودک در آفیشیار❣️

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار