آتلیه معین کرج   
 استودیو تخصصی کودک

لنز کانن فیش آی ۱۵-۸ یک لنز فوق واید است که شرکت کانن آن را مخصوص دوربین های فول فریم کرده است. این لنز روی دوربین های فول فریم زاویه دید کامل (۱۸۰ درجه) را به شما ارائه می دهد. می توان این لنز را روی دوربین های غیر فول فریم و ASP-C هم استفاده کرد. اما در دوربین های ASP-C فاصله کانونی آن با کمی افزایش به mm8/12-24 در یک دوربین فول فریم می رسد.

این لنز کانن مخصوص حسگرهای EF کانن است. وقتی از آن روی یک بدنه غیر فول ‌فریم استفاده می‌کنید، تصویری شبیه به آن چه لنز‌های فیش آی روی دوربین‌های فول ‌فریم ایجاد می‌کنند را نمایش می‌دهد. روی بدنه دوربین یک مکانیسم قفل زوم قرار دارد که به کاربر امکان می‌دهد تا محدوده فاصله کانونی لنز را به سطح نمایش تصویر در یک دوربین فول فریم محدود کند. به این ترتیب، از ایجاد شدن تیرگی در گوشه‌های عکس جلوگیری می شود و تصویر دقیقا کادر را پر می‌ کند.

آفیش لنز ارزان - ofishyar

دو نشانه C و H روی بدنه دوربین مخصوص حسگر‌های APS-C و APS-H در نظر گرفته شده و حداکثر میزان بازشدگی زاویه دید، بدون نمایش تیرگی‌های اطراف کادر را نشان می‌دهد. این قابلیت برای فیلمبرداران و عکاسانی که می‌خواهند از بیشترین زاویه دید دوربین استفاده کنند اهمیت دارد. این لنز می‌تواند تا حداقل ۱۵ سانتی‌متر، به سوژه نزدیک شود.

عدسی ها

یک عدسی UD به منظور کاهش پراکندگی نور، پوشش ضد بازتاب برای کاهش شبح وارگی و پوشش فولرین روی سطح جلوی لنز برای جلوگیری از لکه شدن قرار دارد. این عدسی لنز را به یکی از پیشرفته ترین لنزها در رقابت با لنزهای مشابه در برندهای دیگر کرده.

فیلترها

از آنجا که سطح این لنز فیش آی کانن برجسته و محدب شکل است، در پشت آن فضایی برای استفاده از فیلترها قرار دارد که حداقل ۳ فیلتر را می توان در آن جای داد. برای این کار نیاز است لنز را باز کنید و پس از قرار دادن فیلترها دوباره آن را روی دوربین ببندید.

بدنه و ساختار EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

لنز کانن فیش آی ۱۵-۸ مانند دیگر لنزهای سری L در برابر شرایط نامساعد محیطی مقاوم است.

این لنز ۵۴۰ گرم وزن و ۸۳ میلیمتر بلندی دارد. روی این لنز نمی توان فیلتری قرار داد، اما درصورت نیاز می شود فیلترهای تخت را روی سطح پشتی قرار داد.

لنز فیش آی کانن - ofishyar
ظاهر فیزیکی لنز

سیستم لرزشگیر و فوکوس

لنز EF 8-15mm f/4L Fisheye USM دارای سیستم فوکوس USM از نوع حلقه ای است. به این معنا که شما یک فوکوس اتوماتیک بدون سر و صدای مزاحم، سریع و دقیق را روی این لنز تجربه خواهید کرد. در حالی که می توانید به صورتی دستی هم آن را تنظیم کنید.

دیافراگم و طراحی نوری EF 8-15mm f/4L Fisheye USM

طراحی دیافراگم لنز، ۷ پره‌ای مدور با حداکثر دیافراگم f/4 ثابت و انتقال نوری عالی است. این لنز در طراحی شامل ۱۴ عنصر است. طراحی اپتیکال نیز شامل دو عنصر شیشه ‌ای با پراکندگی بسیار کم برای محدود کردن انحرافات رنگی و حاشیه‌های رنگی برای وضوح و دقت رنگ بالا است. این لنز، مانند تمام لنزهای سری L دارای ساختاری مقاوم در برابر گرد و غبار و آب و هوای نامناسب است.

مشخصات کلی لنز کانن EF 8-15mm f/4L Fisheye USM
طراحی شده برای دوربین های فول فریم با مانت EF
دارای محدوده دیافراگم f/4 الی f/22
دارای دو عدسی UD در ساختار اپتیکی
دارای پوشش های Sub Wavelength و  Fluorine Coatings
دارای موتور فوکوس  Ring-Type Ultrasonic Motor AF
بدنه مقاوم در برابر شرایط محیطی مختلف
دارای ۷ تیغه دیافراگم  
عروس
عکاسی خانواده
تصویر برداری پرتره و هنری
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار