8 نکته برای عکس پروفایل بهتر

عکس پروفایل شما نشان دهنده بخشی از شخصیت شماست. بنابراین اهمیت زیادی دارد که چه عکسی از خودتان روی پروفایلتان به نمایش گذاشته شود. یک عکس خوب بهتر می تواند خلقیات، ظاهر و حتی علایق شما را به نمایش بگذارد.

هنگام گرفتن عکس پروفایل خود به این نکات دقت کنید:

از بالا عکاسی کنید

برای تنوع هم که باشد، این بار هنگام عکاسی دوربینتان را کمی بالاتر از سطح چشم ها نگه دارید. عکاسی از این زاویه تمرکز بیشتری روی چشم ها دارد و صورت و حالت چهره ی شما را بیشتر در عکس نمایان می کند.   

نور و پس زمینه درست عکس پروفایل

پس زمینه ی خوب به عکس شما ثبات و آرامش بیشتری می بخشد. در چند مکان مختلف با پس زمینه های متفاوت عکاسی کنید تا بتوانید در بین آن ها عکس جذابی که می خواهید را پیدا کنید. نور کافی نیز تاثیر بسیاری در واضح بودن عکس شما دارد. از عکاسی در محیط کم نور یا با نور شدید که جزییات عکس شما را نابود می کند صرف نظر کنید.

انتخاب لباس مناسب

عکاسی پروفایل - ofishyar

لباسی که در عکس به تن دارید علاوه بر این که معرف بخشی از شخصیت شماست، در زیبایی عکس نیز تاثیر دارد. لباس مناسبی را انتخاب کنید که با رنگ های پس زمینه عکستان همخوانی داشته باشد. به هیچ عنوان لباسی که در آن احساس خوبی ندارید را انتخاب نکنید. چون اعتماد به نفسی که در عکس لازم دارید را از شما می گیرد.

عکس پروفایل هنری بگیرید

دقت داشته باشید که شما قرار نیست یک عکس پرسنلی بگیرید. کمی سرتان را بچرخانید، ژست های متفاوتی امتحان کنید و نگاه مستقیم و بدون حالت به دوربین را در عکاسی پروفایل فراموش کنید.

از لنز دوربین فاصله بگیرید

لنز دوربین هرچه به چیزی نزدیک تر باشد، آن را بزرگتر از اندازه واقعی نشان می دهد. برای عکاسی در فاصله مناسبی از دوربین قرار بگیرید که هم جزییات صورتتان واضح بیفتد و هم چهره طبیعی شما ثبت شود.

لبخند بزنید، اما نه مصنوعی!

عکس پروفایل خوب - ofishyar

لبخند ده ها برابر به عکس های شما جذابیت بیشتری می بخشد. یک لبخند خوب و بی نقص در عکس شما اعتماد به نفس شما را نشان می دهد. اما خودتان را مجبور به لبخند زدن نکنید. لبخند مصنوعی در عکس کاملا قابل تشخیص است. به جای آن، به یک موضوع خنده دار یا یک نکته خوشحال کننده فکر کنید. آن زمان لبخند شما طبیعی و بدون مشکل است.

ترجیحا تنها عکس بگیرید

عکس پروفایل شما قرار است روی شما متمرکز باشد. پس به تنهایی در کادر عکس حضور داشته باشید. هیچ اشکالی ندارد اگر در یک منظره خوب با یک شخص دیگر یا گروهی از دوستان هم عکاسی کنید. می توانید از آن عکس ها برای استوری (Story) یا پُست هایتان (post) در آینده استفاده کنید.

عکس پروفایل جدید بگیرید

تا به حال پیش آمده که فردی را بعد از آن که مدت زیادی در فضای مجازی با او در ارتباط بودید، در واقعیت ملاقات کنید؟ و اولین چیزی که به ذهنتان برسد این باشد که او اصلا شبیه عکس های پروفایلش نیست؟ این اتفاق در دو صورت می افتد. اول اینکه عکس های او ادیت زیادی دارند و دوم اینکه عکس های او قدیمی هستند. چهره ما دائم در حال تغییر است. پس اگر این موضوع برایتان مهم است، از عکس های جدید برای پروفایل استفاده کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید

آفیشیار
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید