بنر_معین استودیو_آفیشیار

در این مقاله قصد داریم ۷ رورش را به شما عزیزان معرفی کنیم که عکس هایی هم ارزش با طلا بگیرید.

زمانی که نور مناسب در طبیعت وجود دارد، نیازی به استفاده از تجهیزات گران قیمت نور پردازی ندارید. چرا که طبیعت خود یکی از بهترین منابع نور برای عکاسی در فضای باز است.

برخی از عکاسان بزرگ بر این باورند که عکاسی در وسط روز یکی از مناسب ترین زمان ها برای عکاسی است. حتی برخی، عکاسی در وسط روز را ساعت جادویی عکاسی میدانند. ولی برخلاف آن، نور بعد از ظهر سایه های تیز و خشنی ایجاد میکند که اکثر اوقات بر خلاف انتظار ما است.

همچنین اگر هنگام طلوع و غروب خورشید، ابرها میان ما و خورشید قرار گیرند و مانند فیلتری بر روی نور خورشید عمل کنند، همچون نور ملایمی که ظاهر سینمایی به تصاویر میبخشد، دریافت خواهید کرد.

آیا در این موارد اطلاعاتی دارید؟؟؟
نگران نباشید ما قصد داریم در این مقاله به شما بیاموزیم که چطور با کمک ساعت طلایی عکس هایی بگیرید که نفس ها را در سینه حبس کند.

عکاسی هنگام طلوع و غروب خورشید - اینفوگرافیک - آفیشیار
عکاسی ساعت طلایی در مورد گرفتن عکس در هنگام طلوع و غروب خورشید برای داشتن دراماتیک ترین نور عکاسی.

عکاسی ساعت طلایی چیست؟

در ابتدا، پیش از آنکه بخواهیم اصول گرفتن عکس های بی نقص و عالی را برسی کنیم، باهم اصول اولیه را مورد برسی قرار بدیم.

طلوع و غروب خورشید با پرتو های نور آفتاب همراه است که محوطه با این پرتو ها پوشیده میشوند و درخششی طبیعی و گرم را به تصویرمان میبخشد. لازم به ذکر است که این منظره ها هم با چشم قابل رویت هست و هم با لنز که میتوان با تنظیم مناسب دوربین عکسی فوق العاده ثبت کرد.

عکاسان حرفه ای اغلب به این پرتو های نور به دلیل ظاهر و احساسی که ایجاد میکنند، “ساعت های طلایی” میگویند. پس باعث تعجب نیست که عکاسان طبیعت همواره به دنبال خورشید هستند.

در حقیقت ما برای ثبت تصاویر طلوع و غروب آفتاب به کمی تحقیق و بررسی نیاز داریم. چرا که زمان طلوع و غروب آفتاب در مکان های مختلف فرق دارد و همچنین شرایط آب و هوا و فصلی نیز بر این مسئله تاثیر گذار است.

در بیشتر مواقع، ساعت طلایی حدود ۱ ساعت بعد از طلوع خورشید و همچنین حدود ۱ ساعت قبل از غروب خورشید است. البته زمان طلوع و غروب خورشید هر روز و بر اساس شرایط تغییر میکند. برای پیشگیری از شرایط غیر قابل پیش بینی بهتر است با برسی موارد برنامه ریزی دقیقی داشته باشید و همچنین کمی زود تر در محل عکاسی حاضر و آماده باشید.

عکاسی از طلوع و غروب خورشید - اینفوگرافیک - آفیشیار
نور و رنگ باشکوهی مانند این فقط در غروب و طلوع خورشید اتفاق می افتد.

چرا باید منتظر ساعات طلایی باشیم؟

برای تمام عکاسان، چه مبتدی و چه حرفه ای، ساعت طلایی زمان بسیار مناسبی برای ایجاد عکس است. و شاید میلیارد ها مثال برای اثبات این حرف وجود دارد.

حال قصد داریم به ذکر چند دلیل بپردازیم که چرا در پروژه عکاسی بعدی خود باید به دنبال ساعت طلایی باشید:

عکاسی-ساعت-اینفوگرافیک-آفیشیار
خط افق مرکز شهر ونکوور در ساعت طلایی. این لحظه نادری است که هنوز آب برای گرفتن چنین عکسی کافی است.

۱. نور پراکنده

گرفتن عکس در هنگام ظهر یکی از بزرگ ترین اشتباهات عکاسی است، مخصوصا اگر قصد گرفتن عکس پرتره دارید. نور مستقیم خورشید در این زمان بسیار شدید است و سایه های خشن و نامطلوبی را بر جای میگذارد.

در هنگام عکاسی از منظره، سایه های ثبت شده گاهی آنقدر تیز و خشن است که دوربین قادر به ضبط جزئیات دقیق نیست. مثلا جنگل ها زیر سایه درختان کاملا تاریک به نظر میرسند، پرتو های آبی و روشن نور به داخل دوربین منعکس میشوند، کوه ها کاملا صاف به نظر میرسند و بافت آنها مشاهده نخواهد شد و … .

همچنین، اشعه های پراکنده خورشید، نور ملایم و طلایی ایجاد میکنند و در پرتره، درخششی گرم و طبیعی به پوست میبخشد. همچنین باعث اذیت شدن چشم نمی شود، بنابراین وقتی سوژه تان را در مقابل نور خورشید قرار می دهید، چشمک نمیزند و در عین حال از نویز قهوه ای استفاده میکنید.

نور پراکنده - اینفوگرافیک - آفیشیار

۲. احساسات را برمی انگیزد

عکاسی ساعت طلایی نام خود را از طیف رنگی مشخصی گرفته که سایه های زرد، کهربایی، نارنجی، قرمز و همه چیز را در هم می آمیزد. همچنین با صرف نظر کردن از سوژه، غروب آفتاب مانند یک فیلتر گرم کننده رفتار میکند و احساس راحتی، شادی و نوستالژی را تداعی میکند.

حتی میتوانید از جاده، دشت و یا چمنزار خلوت اطراف خانه خود در نور طلایی عکس بگیرید و عکس های نفس گیر و با ارزشی خلق کنید.

احساسات را بر می انگیزد - اینفوگرافیک - آفیشیار

۳. نور جهت دار و سایه های بلند

در هر زمان دیگری از روز، نور خورشید با هر چیزی که سر راهش باشد برخورد میکند و سایه های خشن به وجود می آورد. ولی نور ساعت طلایی از جهت افق می تابد و سایه های بلند و نرمی ایجاد میکند و نور گرمی به تصویر میبخشد.

با توجه به این موضوع که در ساعت طلایی نور خورشید در زاویه کمی قرار دارد، فرصت مناسبی برای ایجاد تصاویر توهمی و بافت های استادانه میباشد.

نور جهت دار و سایه های بلند - اینفوگرافیک - آفیشیار

۷ نکته عکاسی ساعت طلایی

۱. از قبل برنامه ریزی کنید

راز گرفتن یک عکس عالی و بی نقص برنامه ریزی کردن است. چرا که نور در هر ثانیه متفاوت است. این مسئله به سادگی قابل مشاهده است، چرا که با نگاه کردن به خورشید، متوجه میشوید که نور در یک لحظه در چشمان شما میدرخشد و برق میزند و چند لحظه بعد محو میشود. و در این مدت کوتاه وقتی برای تنظیم سه پایه و دوربین خود ندارید در نتیجه باید زود تر دست به کار شوید.

گاهی اوقات همین مسئله باعث میشود که شما در روز های سرد، مرطوب و تاریک به راه بیوفتید؛ دقیقا زمانی که باقی مردم در خواب شیرین هستند. البته غروب آفتاب نیز همانند طلوع آن زیباست ولی اگر قصد عکاسی از مکان های دیدنی و توریستی را دارید، غروب زمان مناسبی برای عکاسی نخواهد بود، چرا که این مکان ها در این زمان بسیار شلوغ هستند. اما اگر قصد عکاسی از کوه ها، اقیانوس ها، جنگل و یا طبیعت را دارید زمان غروب آفتاب هم بسیار مناسب است و نسبت به طلوع آفتاب زمان بیشتری هم دارید.

در هر صورت بهتر است از برنامه های هواشناسی برای پیگیری زمان های طلوع و غروب، برای برنامه ریزی بهتر استفاده کنید. علاوه بر این، دقیقا از اینکه قصد ثبت چه تصویری را دارید مطمعن شوید. چون زمان زیادی برای ثبت آن ندارید.

اگر از قبل ترکیب تصویر خود را ندانید، ممکن است پیش از ترکیب بندی شما خورشید در زیر افق ناپدید شود، یا قبل از اینکه تصمیمی برای موضوع خود گرفته باشید از بالای سر شما حرکت میکند.

از قبل برنامه ریزی کنید - اینفوگرافیک - آفیشیار

۲. از خورشید آگاه باشید

در هر نوع از عکاسی در فضای باز نور و موقعیت خورشید نقش بسیار مهمی دارد. خوشبختانه ساعت طلایی معجزه ای در عکاسی است، چه تازه کار باشید چه حرفه ای میتوانید از این معجزه استفاده کنید و عکس هایی استادانه ثبت کنید.

در اینجا چند روش برایتان ذکر کردیم که میتوانید سوژه خود را در موقعیت مناسب قرار دهید و عکاسی کنید.

الف. نورپردازی جلو

از خورشید آگاه باشید - اینفوگرافیم - آفیشیار
نمونه ای از نورپردازی جلو. خورشید پشت عکاس است و سوژه مقابل آنها را روشن می کند.

اگر قصد دارید در عکاسی منظره از نور پردازی از جلو استفاده کنید، هنگامی که خورشید پشت سرتان است، روبه سوژه باستید و به سادگی از آن عکاسی کنید. این کار باعث میشود تا در منظره شما رنگ ها به خوبی ظاهر شوند و در عین حال از نور ملایمی نیز بهره ببرند.

همچنین در عکاسی پرتره نیز به همین صورت است. در ساعت طلایی خورشید فروکش کرده و برخورد پرتو های نور با سوژه بسیار نرم خواهد بود. و جدا از روشنایی، طیفی گرم و یکنواخت روی سوژه تاثیر میگذارد.

از سوی دیگر آفتاب بعد از ظهر بسیار تیز و خشن است که باعث تصاویر بسیار اشباع شده ای می شود که تاثیر سوژه را کم میکند. اگر در این زمان عکاسی پرتره انجام میدهید این نکته را مد نظر داشته باشید که هر فردی به این آفتاب تند نگاه کند، ناگریز نگاهی ناخوشایند پدید خواهد آمد، چرا که نور تیز خورشید چشم سوژه را اذیت میکند.

ب. نور پس زمینه

نور پس زمینه - اینفوگرافیم - آفیشیار
نمونه ای از نور پس زمینه. خورشید پشت سوژه قرار دارد و لبه ها را روشن می کند. در این حالت، نور پس زمینه باعث می شود که برگ ها درخشنده به نظر برسند.

میتوانید با قرار دادن سوژه میان دورربین و خورشید،، از ساعت طلایی به عنوان نور پس زمینه استفاده کنید. عکاسی با نور پس زمینه به علت کنتراست عمیقی که بین سایه و نور ایجاد میکند، زیبایی خاصی به تصاویر میبخشد. بسیاری از عکاسان برای بهبود ظاهر و عامل رویایی و یا سایه های بلند که بر روی منظر قرار میگیرد از این تکنیک استفاده میکنند.

با این حال، همواره باید این نکته را مد نظر داشته باشید که انجام تنظیمات دوربین برای عکاسی با نور پس زمینه، کمی سخت است و میتواند چالش بر انگیز باشد. چرا که ممکن است دوربین تصویر را برای نور های پشت سوژه بجای خود سوژه در معرض دید قرار دهد. در این شرایط، زمانی که دوربین شما پس زمینه را نور دهی میکند، سوژه اصلی تیره و تاریک میشود.

برای حل این مشکل شما میتوانید با استفاده از یک رفلکتور یا یک فلاش کم مصرف نور را یکنواخت کنید. بدون استفاده از نور مکمل هایلایت ها بیش از حد نوردهی میشوند.

عکاسی با بهره گیری از نور پس زمینه، درخششی جادویی و مه آلود، برای پرتره های هنری ایجاد میکند. در نور پردازی از پشت، همان طور که از نامش پیداست، باید سوژه در میان نور و دوربین قرار گیرد، تا پرتو های نور اطراف آن پخش شود تا جلوه ای رویایی و ابر مانند داشته باشد.

ج. روشنایی جانبی

روشنایی جانبی - اینفوگرافیک - آفیشیار
یک نمونه کامل از نورپردازی جانبی. رشته کوه Seceda به طور چشمگیری در سمت چپ توسط آخرین درخشش نور غروب خورشید روشن شده است.

میتوان عکس را طوری تنظیم کرد که پرتو های خورشید از دو طرف سوژه تابش میکند. بنابراین یک طرف آن در نور طلایی قرار میگیرد، درحالی که طرف دیگر توسط سایه ها پوشانده می شود. این به هر منظره‌ای عمق و درام اضافه میکند و ممکن است در لبه قاب درخشش خوبی داشته باشید.

نور پردازی جانبی یک تکنیک مناسب برای ثبت و گرفتن عکس های پرتره است. خصوصا اگر نور خورشید برای گرفتن عکس های روبرو خیلی تند باشد.

گرفتن عکس با نور جانبی کمی دشوار است. چرا که شما فقط از سایه برای نشان دادن برجستگی ها استفاده میکنید. همچنین در پرتره یکی از مهم ترین و پر استفاده ترین نور پردازی ها است.

۳. تنظیمات دوربین برای عکاسی ساعت طلایی

تظیمات دوربین برای ساعت طلایی - اینفوگرافیک - آفیشیار
از چه تنظیمات دوربین برای گرفتن نور طلایی در منظره شهری مانند این استفاده می کنید؟

قانون مهم عکاسی در ساعت طلایی این است که در حالت RAW عکاسی کنید تا بتوانید تعادل رنگ سفید را در طول ادیت تغییر دهید. همچنین می توانید از حالت دستی استفاده کنید و از تنظیمات Auto White Balance (AWB) خودداری کنید. AWB رنگ های گرم طبیعی را متعادل می کند، که این وضعیت نامطلوب است و باعث می شود نتایج آبی تر به نظر بیایند.

اکثر دوربین های دیجیتال را می توان بر روی تنظیمات <<ابر>> یا <<سایه>> قرار داد تا رنگ های طلایی را بهتر ثبت کنند. این نکته برای مبتدیان که تازه شروع کرده اند می تواند بسیار مفید باشد.

اهمیتی ندارد که از کدام تنظیمات برای وایتبالانس استفاده می کنید، اگر به صورت RAW عکاسی کنید، می توان بعدا آن را با برنامه های Photoshop یا Lightroom Classic تنظیم کرد.

نور سنجی

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید حالت نورسنجی است که میتوانید آنرا از طریق منظره یاب دوربین دیجیتالی مشاهده کنید.

می توانید از اندازه گیری ماتریسی، اندازه گیری با وزن مرکزی و نقطه ای یکی را انتخاب کنید. در حالت ایدآل، باید با نورسنجی نقطه ای عکاسی کنید، زیرا نور را در نقطه مرکزی اندازه گیری می کند نه در کل کادر.

اگر دوربین شما کل صحنه را در نظر بگیرد مانند (نورسنجی ماتریس یا متوسط وزن در مرکز) و نه فقط فوکس را مانند (نورسنجی نقطه ای)، ممکن است با یک سوژه تاریک و سیلوئت مواجه شوید. البته سیلوئت ها سرگرم کننده هستند و می توان عکس های دراماتیک و مرموزی را ثبت کرد.

تنظیم دیافراگم

ساده ترین راه برای تنظیم دوربین هنگام غروب یا طلوع خورشید، استفاده از حالت اولویت دیافگرام است. این حالت به عکاس اجازه می دهد دیافگرامی را انتخاب کند که با شرایط بسیار سازگار است، به صورتی که خودکار سرعت شاتر را تغییر می دهد تا با روشن تر شدن یا تاریک تر شدن خورشید سازگار شود.

باید مقدار دیافگرامی انتخاب کنید که برای شرایط شما مناسب است. اگر میخواهید عمق میدان بیشتری داشته باشد (مقدار تصویری که فوکوس است)، به دیافگرام کوچک تر (با عدد f/Stop بالاتر ) مانند f/8 یا f/16 نیاز دارید. اگر می خواهید پیش زمینه یا پس زمینه تار باشد باید از دیافگرام بازتر (f/stop کوچکتر) مانند f/2.8 استفاده کنید.

اکثر عکاسان منظره از دیافگرام کوچک استفاده می کنند تا همه چیز را واضح و فوکوس شده ثبت نمایند. معمولا از دیافگرام f/16 اسفاده می کنند زیرا دیافگرام های کوچک تر از آن باعث می شود تصویر وضوح کمتری داشته باشد.

تنظیم ISO

آخرین چیزی که باید تنظیم کنید ISO است. وظیفه ISO این است که میزان حساست دوربین شما را نسبت به روشنایی تنظیم می کند. تنظیم ISO اگر زیاد باشد می توانید از سرعت شاتر سریع تر و دیافگرام کوچک تر استفاده کنید، اما باید این را بدانید که بر روی تصویر نویز می اندازد.

اگر دارید با سه پایه از منظره عکس می گیرید، باید از ISO پایین استفاده کنید تا تصویری بسیار واضح با کم ترین نویز را داشته باشید. برای عکس های پرتره، یا عکاسی از منظره بدون سه پایه، باید ISO را افزایش دهید تا سرعت شاتر سریعی داشته باشد.

از قابلیت HDR برای گرفتن تمام نورهای چشمگیر استفاده کنید

استفاده از HDR - اینفوگرافیک - آفیشیار
در این تصویر از HDR برای ثبت تمام جزئیات در هایلایت و سایه ها استفاده شده است.

آیا شده در ساعت طلایی عکسی گرفته باشید و ببینید که آسمان بسیار روشن است و آن رنگهای طبیعی که با چشمان خود دیده اید را نمی توانید دریافت کنید؟

این اتفاق زمانی می افتد که دوربین توانایی محدوده دینامیکی کافی برای گرفتن تمام نور صحنه را ندارد. حتی بهترین دوربین ها هم نمی توانند از نظر دینامیکی با چشم انسان رقابت کنند.

اگر از نرم افزاری برای ایجاد محدوده دینامیکی بالا یا تصویر HDR استفاده کنید با این مشکل مواجه نمی شوید. عکاسی HDR فقط گرفتن سه عکس در نوردهی های مختلف با استفاده از براکت و سپس ترکیب آنها با یکدیگر با نرم افزار Photoshop یا Lightroom Classic است.

۴. کار با سایه ها

کار با سایه ها - آفیشیار
هنگام عکس گرفتن در طلوع و غروب خورشید از سایه ها به نفع خود استفاده کنید.

سایه ها می توانند عمق و شخصیت را به عکس اضافه کنند، همچنین می توانند پدیده ای به نام “چشم های راکون” را به وجود بیاورند. در واقع ممکن است هنگام عکاسی در نور خورشید، ابرو ها زیر چشم سایه بیندازند که به این پدید “چشم های راکون” می گویند.

خوشبختانه این مشکل در عکاسی پرتره ساعت طلایی، که در آن پرتوهای خورشید نرم و زاویه دارتر هستند، کمتر پیش می آید. در اینجا نور از کناره ها وارد می شود که نمی توانید از آن به نفع خود اسفاده نمایید. به عنوان مثال می توانید پرتره ای را بگیرید که در آن یک طرف صورت سوژه تیره تر باشد تا دراماتیک تر به نظر بیاید که به نور رامبراند معروف است.

همچنین می توانید سایه های بلند را در عکاسی ساعت طلایی نشان دهید، چه مال خودتان باشد وچه متعلق به سوژه باشد. موقعیت خورشید در عکاسی ساعت طلایی در یک زاویه محدود قرار دارد، بنابراین سایه های طولانی با بافت و عنصر ترکیبی را اضافه می کند.

همچنین می توانید از این سایه های عمیق برای متعادل کردن رنگ های گرم استفاده کنید.

۵. ایجاد یک سیلوئت

ایجاد یک سیلوئت - آفیشیار
نوردهی برای نقاط برجسته، عکسی مانند این را ایجاد می کند. کنتراست خطوط مشکی در برابر آسمان روشن، تصویری قانع‌کننده را ایجاد می‌کند، جایی که نوردهی برای سایه‌ها، آسمانی سوخته با اشباع رنگ کمی ایجاد می‌کند.

برای ایجاد یک شبح، سوژه باید در مقابل نور درخشان ساطع شده از خورشد باشد. در اینجا سوژه سیاه شده است و نقطه مرکزی، آسمان طلایی و درخشان در پس زمینه است. باین کارمی توانید هاله ای از رمز و راز و درام ایجاد کنید.

این روش برای سوژه هایی که به راحتی قابل تشخیص هستند، مانند حیات وحش، کوه ها و معماری بسیار عالی است.

همچنین می توانید یک شبح با نورپردازی لبه روشن بگیرید. برای اینکار، باید پس زمینه تیره تر باشد و سوژه شما با درخشش ضعیفی از پرتوهای خورشید مشخص شود. به عنوان مثال، لبه های یک برگ یا موهای یک سوژه که به آرامی توسط پرتوهای خورشید روشن می شوند، عنصر هیجان انگیزی ایجاد می کنند که سوژه را به نقطه کانونی تبدیل می کند.

۶. شعله های خورشید

شعله های خورشید در عکاسی - اینفوگرافیک - آفیشیار
می‌توانید از شعله‌های خورشیدی با دیافراگم کوچک مانند f/16 استفاده کنید تا نقطه‌ی جالب دیگری را به عکس‌های خود اضافه کنید.

بسته به نظر عکاس، نورهای شعله مانند در لنز ممکن است یک ایراد فنی یا یک عامل زیبایی باشد. شعله ها و انفجارهای ستاره ای یک عنصر هیجان انگیز به عکس اضافه می کند؛ اما این مهم است که بتوان به درستی از آنها استفاده کرد.

برای ایجاد چنین تصویری، دیافگرام را روی مقدار بالایی تظیم کنید(معمولا در حدود f/16) و نور تصویر را کم کنید تا جایی که مطمئن شوید که شعله ور نمی شود. سپس در جهت خورشید قرار بگیرید به طوری که سوژه بخشی از نور را پوشش دهد سپس شاتر را فشار دهید.

۷. به عکاسی کردن بعد از ساعت طلایی نیز ادامه دهید

عکاسی بعد از ساعت طلایی - آفیشیار
مناظر شهری اغلب پس از ساعت طلایی، زمانی که نورهای شهر با آسمان آبی تضاد دارند، عالی هستند.

ساعت طلایی را اگر از دست دادید نگران نباشید زیرا دو بار در روز اتفاق می افتد. حتی اگر طلوع و غروب خورشید را از دست دادید، جادو ادامه دارد. در چنین شرایطی ساعت طلایی با پس از غروب خورشید با ساعت “آبی” دنبال می شود. بنابراین، اگر به اندازه کافی منتظر بمانید، نت های خنک نور آبی را که قبل از شروع شب، اطراف را غرق می کند، ثبت کنید. بر اساس این برخی از قرار دادن دو عکس از یک مکان با شرایط نوری متفاوت لذت می برند.

عکاسی در ساعت آبی اغلب مورد علاقه عکاسان خیابانی، زیرا هنوز نور کافی در آسمان وجود دارد تا بتوانند عکس های خوبی را ثبت نمایند. همچنین نور آبی کاملا با چراغ های زرد خیابان تضاد دارد و باعث ایجاد تصاویر دراماتیکی می شود.

بهرین عکاسی در ساعت طلایی - اینفوگرافیک - آفیشیار
بهترین انواع عکس برای عکاسی در زیر نور ساعت طلایی

بهترین انواع عکس برای عکاسی در زیر نور ساعت طلایی

۱. از خورشید در ترکیب خود استفاده کنید

اگر چه طلوع و غروب خورشید بیهوده است، اما موضوعات کلاسیک باقی می مانند. از f/16 برای ایجاد یک شعله خوشید استفاده کنید، یا عکس خود را طوری برنامه ریزی کنید که خورشید خود را در موقعیت عالی نشان دهد.

۲.پرتره

برای گرفتن پرتره یکی از بهترین زمان های روز ساعت طلایی است. زیرا به سوژه شما این اجازه را می دهد تا هرگونه می خواهند ژست بگیرد. بنابراین، چه از نورپردازی جلو، نور پشت یا نور جانبی استفاده کنید، تقریبا می توانید انتظار داشته باشد تا رنگی دلپذیر و گرم داشته باشید.

۳.حیات وحش

ایجاد شبح حیوانات در برابر خورشید درخشان یکی از دلپذیر ترین راه ها برای برجسته کردن ویژگی های آنهاست. شاید هم بخواهید رنگ های گرم و طلایی یک شیر باشکوه یا پوست اخرایی زرافه را در زیر نور ساعت طلایی تقویت کنید.

۴.مناظر

انتخاب چه مناظر طبیعی، مناظر شهری یا حتی مناظر دریایی باشد درعکاسی ساعت طلایی به هیچ عنوان نمی توانید اشتباه کنید. به عنوان یک نکته برای عکاسی مناظر در ساعت طلایی می توانید از نوردهی طولانی استفاده کنید. نور ساعت طلایی می تواند می تواندبازتاب های محسور کننده ایجاد کند.

به عنوان مثال، تپه های یک بیابان، رویای هر عکاسی برای گرفتن عکس ساعت طلایی می تواند باشد.

۵.زندگی روزمره

زیبایی در زندگی روزمره ی هر شخصی وجود دارد ولی عکس ساعت طلایی می تواند آنرا چند برابر بکند. از درختی تنها، حصارهای شکسته، مکان های ساخت و ساز قدیمی با جاده های قدیمی می توانید عکس های ساعت طلایی بسیارعالی بگیرید.

افکار نهایی ساعت طلایی - اینفوگرافیک - آفیشیار
این تصویر در هیچ زمان دیگری از روز به این زیبایی نخواهد بود.

نتیجه گیری

نور ساعت طلایی تاثیر بسیار زیادی بر عکس های پرتره شما دارد و زیبایی دو چندانی به آن اضافه می کند. همچنین نور ساعت طلایی عکس های مناظر را نیز زیبا می کند، در واقع نور ساعت طلایی صحنه های روزمره ی زندگی را به فریمی از یک فیلم سینمایی تبدیل می کند.

البته باید این را اضافه کنم که عکاسی ساعت طلایی نیاز به دقت و تنظیمات مناسبی را دارد، پس این فکر را نکنید که این زیبایی به راحتی به دست می آید.

در این مدل عکس به خلاقیت، تمرین فراوان، تنظیمات صحیح دوربین و آخرین به روزرسانی ها در مورد ساعات طلایی در منطقه خود نیاز دارد.

منبع: www.photographyacademy.com

عروس
عروس و جشن
عکاسی خانواده
خانواده بارداری نوزاد کودک
تصویر برداری پرتره و هنری
پرتره و هنری
لگو خدمات عکس پرسنلی
پرسنلی
صنعتی و تبلیغاتی
صنعتی و تبلیغاتی
سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

به وبسایت ما خوش آمدید ، در خبرنامه ما ثبت نام کنید

با ثبت نام در خبرنامه وبسایت ما ، از اخبار و تخفیف ها مطلع شوید

[mc4wp_form id="74"]

از اخبار و تخفیف های وبسایت ما خبردار شوید

سایدبار